gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gesneuvelde militairen en Dordtenaren zondag op de Essenhof herdacht

90828404dc26831fe175feb43dfd17d5.jpg

Algemene begraafplaats De Essenhof is zondagmorgen het decor van een speciale militaire herdenking. Aan de Nassauweg worden militairen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog rondom Dordrecht voor onze vrijheid gesneuveld zijn én Dordtenaren, die na de Tweede Wereldoorlog in het voormalig Nederlands-Indië omgekomen zijn, herdacht.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De plechtigheid begint om 10.30 uur in de Thuredrith aula; de inloop is vanaf 10.10 uur. Burgemeester Kolff zal daar een toespraak houden en vervolgens namens het gemeentebestuur zowel bij het Oorlogsmonument als bij het Indiëmonument een krans plaatsen.

Aan het slot van de herdenking van de gevallenen bij het ereveld en het Indië monument zal het straatnaambord voor het Leendert Keesmaatpad door burgemeester Wouter Kolff worden onthuld samen met een vertegenwoordiger van de familie Keesmaat.
64a5f68d02a53fb0c2c6e2442a83d3f2.jpg
Het pad tussen de aula - die in 1938 werd gebouwd - en de erevelden krijgt de naam van Keesmaat. De verzetsman werd in 1941 - nadat hij met zeventien anderen was doodgeschoten - in een anoniem graf op de Waalsdorpervlakte begraven.
Na de oorlog werd hij opgegraven en in Dordrecht in een eregraf herbegraven. Keesmaat, die een van de commandanten was van de eerste verzetsgroep de Geuzen, behoort tot de achttien doden in het verzetsgedicht van Jan Campert.

RTV Dordrecht sprak met Peter van der Leer, voorzitter van het betrokken Oranjecomité, over de herdenking. Dat interview met vooruitblik op de herdenking zijn in onderstaande video te bekijken.

Lees ook

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.