gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

0dfa9882e6676f0bf6f1c6fbe5e63dfa

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. Op het kruispunt van de Parallelweg en de Giessenzoom in Hardinxveld-Giessendam zouden automobilisten vaak door rood rijden, maar daar heeft het gemeentebestuur geen weet van: “Ons zijn geen formele meldingen bekend”

Redactie Streekomroep | Norah Leensvaart |  | Aangepast op
Eerder hadden buurtbewoners en de politieke partij T@B aan de bel getrokken over de verkeersveiligheid daar: Als er verkeer vanaf de doodlopende Giessenzoom komt, gaan de stoplichten voor automobilisten op de Parallelweg op rood. Volgens bewoners negeren bestuurders de rode lichten echter en gaat het vaak bijna mis.

Het gemeentebestuur geeft nu aan niet op de hoogte te zijn van dit probleem. Ook spoorbeheerder ProRail is niet bekend met dit probleem. Wel zijn er bij de politie 'enkele' meldingen bekend over het negeren van de verkeerslichten. Dat is voor het gemeentebestuur geen reden om de verkeersituatie grondig aan te pakken.

Geen verandering
“De verkeerslichten zijn conform de richtlijnen aangebracht. Technisch gezien is er geen reden om de situatie te veranderen. Het negeren van het rode licht heeft te maken met het gedrag van de verkeersdeelnemers”, aldus het gemeentebestuur.

De T@B heeft ook de vraag gesteld of er "mogelijkheden zijn voor een communicatieplan om duidelijker aan te geven aan weggebruikers wat de ernst is van de situatie". Het college antwoort daarop dat "de gemeente geen bevoegdheid heeft om te handhaven op het negeren van het rode verkeerslicht." Die bevoegdheid is volgens het gemeentebestuur voorbehouden aan de politie.

Een tiental boetes
"Door de politie wordt ter plaatse wel gehandhaafd", zo laat het college weten. "In 2024 zijn er tussen de 10 en 20 bekeuringen uitgeschreven." De gemeente en de politie willen wel gezamenlijk optrekken tegen het negeren van het rode verkeerslicht. "Dit zullen we doen met het plaatsen van een publicatie dat het negeren van het rode licht niet is toegestaan en inzet van het handhavingsteam van de politie.”

Als laatst stelt het college dat door de verkeerslichten de situatie, sinds de plaatsing in 2022, op de parallelweg aanzienlijk is verbeterd. Waar voorheen vrachtverkeer last had van geen voorrang, waardoor zij tot stilstand kwamen op de overweg is dat nu niet meer het geval. Wel is door zwaar vrachtverkeer de overwegvloer kapot gereden. Hierdoor kunnen fietsers ten val komen. Daarom zal in komende april de overwegvloer worden vervangen.

Lees ook

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.