gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

9a7f2a00e86c152a3a928eda49662c38

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. Daarbij is diens kaak gebroken, zo valt te lezen in een maandelijkse rapportage van de Dienst Justitiële Inrichtingen.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Gedetineerden werken tijdens hun periode in de gevangenis. Soms is dat binnen de muren van de inrichting, maar afhankelijk van hoe goed iemand zich gedraagt gebeurt dat ook buiten de gevangenis. Op 7 oktober is de betreffende gevangene buiten de gevangenis aan het werk als het misgaat.

Volgens een woordvoerder van de PI is de man dan aan het werk als orderpicker bij een productiebedrijf. Tijdens die werkzaamheden gaat er kennelijk iets mis, want de gevangene mishandeld één van de medewerkers van het bedrijf waar hij de werkzaamheden voor uitvoert. Daarbij loop het slachtoffer onder meer een gebroken kaak op.

De woordvoerder meldt dat “de betrokkene is geopereerd en momenteel herstellende is”. Uit respect voor de privacy worden geen verdere details over de medische situatie verstrekt. De dader wordt direct gestraft voor de mishandeling. Zijn ‘extramurale vrijheden’ zijn volgens de gevangeniswoordvoerder per direct opgeschort en “betrokkene is teruggeplaatst in een gesloten regulier regime”.

Ook heeft dit incident invloed op zijn re-integratietraject en eventuele vrijheden. Mogelijk zal hij voor de mishandeling worden vervolgd, het Openbaar Ministerie onderzoekt de zaak.

Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.