gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gezocht: nieuwe plek voor naaktrecreatie

d63aa7e5a16facd7ad434f3959e1a69c

Waar moeten de naturisten van vereniging Goed Af naartoe als straks hun camping verdwijnt? De beheerder van camping De Ammoniet wil opnieuw om tafel met de gemeente om te praten over waar ze in de toekomst terecht kunnen. “Naaktrecreatie is enorm populair.”

Ron van de Rhee |  | Aangepast op
Op dit moment zit de camping aan de Smitsweg, in een afgeschermde bosrijke omgeving. Daar zitten de naaktrecreanten al jaren, maar in de wetenschap dat hun huurcontract tijdelijk is. Dat contract is nu opgezegd, omdat op de plek van de camping een nieuwe woonwijk zal worden gebouwd.

Onderhandelingen liepen eerder vast
Vorig jaar liepen gesprekken en de zoektocht naar locaties vast. De laatste locatie waar een mogelijkheid werd gezien was een weiland langs de provinciale weg richting Kop van ‘t Land. Uiteindelijk bleek de huur voor de grond niet op te brengen door de vereniging, liet het toenmalig bestuur weten.

Maar, interne bestuursproblemen zorgden voor onduidelijkheden in het kasboekje van de club. Een nieuw bestuur komt nu tot de conclusie dat er financieel meer ruimte is dan werd gedacht. Een verzoek om opnieuw om tafel te gaan werd door het gemeentebestuur afgewezen.

Dinsdagavond kwam de naturistenvereniging naar het stadskantoor om haar verzoek kracht bij te zetten. Want ze willen met nog anderhalf jaar te gaan toch erg graag naar de plek aan de provinciale weg.

Wachtlijsten
Volgens de Dordste naturisten is er in de stad en regio namelijk grote behoefte aan naaktrecreatie. Bij alle verenigingen bestaan wachtlijsten en de camping wordt vaak gebeld met de vraag ‘is er nog plek’. Raadsleden zegden dinsdagavond toe om het opnieuw te bespreken in de fracties en het ziet er naar uit dat ondanks de eerdere afwijzing er toch opnieuw gepraat gaat worden.

Begin januari 2026 moet campingterrein De Ammoniet bezemschoon worden opgeleverd. Of dan ook daadwerkelijk gestart kan worden met de ontginning van het terrein en gestart kan worden met de bouw van woningen is nog niet bekend.

Kijk hieronder naar een reportage vanaf de naaktcamping.

Lees meer over:

Lees ook

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.