Dordrecht, Netherlands

GGD: Inmiddels 48 Parkhuisbewoners weer beter, in totaal 117 besmet

Van de 117 met corona besmette bewoners uit het Parkhuis zijn er 28 overleden, en 48 genezen. Dat werd donderdag bekend tijdens de wekelijkse update van de GGD.
Vivian Rutte | 4 juni 2020 17:55 | Aangepast op 4 juni 2020 17:55
De genezen bewoners zitten op dit moment nog in quarantaine. Het Parkhuis meldt dat zij donderdagmiddag overleggen met het expertteam wat er met deze bewoners gaat gebeuren. Er wordt bekeken of deze bewoners terug kunnen naar de 'normale' afdeling, op de afdeling voor covidpatienten blijven of dat er een aparte afdeling geopend wordt.


Waarom het virus zich zo snel in het verpleeghuis heeft verspreid wordt nog onderzocht, zegt GGD-directeur Zuid-Holland Zuid Karel van Hengel: “Het is lastig om te zien wat er precies gebeurd is, maar we weten dat mensen met dementie atypische klachten vertonen bij een coronabesmetting. Dit en het open karakter van het Parkhuis, waardoor ze elkaar toch vaker tegen het lijf lopen, zet je wat dit betreft wel op achterstand. Hoewel het verder wel een prachtig zorgconcept is en blijft natuurlijk.”

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...