gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

GGD: Inmiddels 48 Parkhuisbewoners weer beter, in totaal 117 besmet

b89cd6373848e6f8c80bc747ee206629.jpg

Van de 117 met corona besmette bewoners uit het Parkhuis zijn er 28 overleden, en 48 genezen. Dat werd donderdag bekend tijdens de wekelijkse update van de GGD.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De genezen bewoners zitten op dit moment nog in quarantaine. Het Parkhuis meldt dat zij donderdagmiddag overleggen met het expertteam wat er met deze bewoners gaat gebeuren. Er wordt bekeken of deze bewoners terug kunnen naar de 'normale' afdeling, op de afdeling voor covidpatienten blijven of dat er een aparte afdeling geopend wordt.


Waarom het virus zich zo snel in het verpleeghuis heeft verspreid wordt nog onderzocht, zegt GGD-directeur Zuid-Holland Zuid Karel van Hengel: “Het is lastig om te zien wat er precies gebeurd is, maar we weten dat mensen met dementie atypische klachten vertonen bij een coronabesmetting. Dit en het open karakter van het Parkhuis, waardoor ze elkaar toch vaker tegen het lijf lopen, zet je wat dit betreft wel op achterstand. Hoewel het verder wel een prachtig zorgconcept is en blijft natuurlijk.”

Lees ook

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is een drugslab ontmanteld. De politie is daarbij aanwezig geweest met vuurwapens. Er zijn twee verdachten aangehouden, zegt een woordvoerder van de politie.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.

fotoautobrandd.jpg

Geen rem op autobranden: nacht na vorige vuurzee is het opnieuw raak

De nieuwe reeks autobranden in Dordrecht stopt voorlopig niet. Ook een in de wijk Krispijn geparkeerde Volkswagen ontkwam dinsdagnacht niet aan vlammen.

fototrein.png

Zorgen om treinuitval tijdens lange brugsluiting: 'Ik mis het alternatief'

Wat als de MerwedeLingelijn met problemen kampt in de periode dat de Papendrechtsebrug dicht is voor al het verkeer? Een Statenlid én reizigers uiten hun zorgen dat dit ‘horrorscenario’ werkelijkheid wordt. "Ik mis nog gewoon hét alternatief."

wasbeerappie.png

Bijzondere beelden: wasbeer wroet tussen karren afval bij winkelcentrum

In de categorie zien om te geloven: een wroetende wasbeer in de losstraat van een Dordts winkelcentrum. Medewerkers wisten maandagavond niet wat ze zagen tussen de karren met afval.