gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

GGD: Inmiddels 48 Parkhuisbewoners weer beter, in totaal 117 besmet

b89cd6373848e6f8c80bc747ee206629

Van de 117 met corona besmette bewoners uit het Parkhuis zijn er 28 overleden, en 48 genezen. Dat werd donderdag bekend tijdens de wekelijkse update van de GGD.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De genezen bewoners zitten op dit moment nog in quarantaine. Het Parkhuis meldt dat zij donderdagmiddag overleggen met het expertteam wat er met deze bewoners gaat gebeuren. Er wordt bekeken of deze bewoners terug kunnen naar de 'normale' afdeling, op de afdeling voor covidpatienten blijven of dat er een aparte afdeling geopend wordt.


Waarom het virus zich zo snel in het verpleeghuis heeft verspreid wordt nog onderzocht, zegt GGD-directeur Zuid-Holland Zuid Karel van Hengel: “Het is lastig om te zien wat er precies gebeurd is, maar we weten dat mensen met dementie atypische klachten vertonen bij een coronabesmetting. Dit en het open karakter van het Parkhuis, waardoor ze elkaar toch vaker tegen het lijf lopen, zet je wat dit betreft wel op achterstand. Hoewel het verder wel een prachtig zorgconcept is en blijft natuurlijk.”

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.