gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

GGD: Inmiddels 48 Parkhuisbewoners weer beter, in totaal 117 besmet

b89cd6373848e6f8c80bc747ee206629

Van de 117 met corona besmette bewoners uit het Parkhuis zijn er 28 overleden, en 48 genezen. Dat werd donderdag bekend tijdens de wekelijkse update van de GGD.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De genezen bewoners zitten op dit moment nog in quarantaine. Het Parkhuis meldt dat zij donderdagmiddag overleggen met het expertteam wat er met deze bewoners gaat gebeuren. Er wordt bekeken of deze bewoners terug kunnen naar de 'normale' afdeling, op de afdeling voor covidpatienten blijven of dat er een aparte afdeling geopend wordt.


Waarom het virus zich zo snel in het verpleeghuis heeft verspreid wordt nog onderzocht, zegt GGD-directeur Zuid-Holland Zuid Karel van Hengel: “Het is lastig om te zien wat er precies gebeurd is, maar we weten dat mensen met dementie atypische klachten vertonen bij een coronabesmetting. Dit en het open karakter van het Parkhuis, waardoor ze elkaar toch vaker tegen het lijf lopen, zet je wat dit betreft wel op achterstand. Hoewel het verder wel een prachtig zorgconcept is en blijft natuurlijk.”

Lees ook

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet mogelijk streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt mogelijk een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 22.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.