Op meerdere plekken in de stad worden straten en stoepen opengebroken voor het ingraven van een dikke rode slang.
Redactie Streekomroep | 12 oktober 2026 14:37
Redactie Streekomroep | Rowan Havelaar | Jasper Kluten | 10 oktober 2026 13:00
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 13 oktober 2026 08:26
Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.
Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.
Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.
Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”
Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.
Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.