gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Googelen met een chip in je brein? Een college over de toekomst voor basisschoolkinderen

6bff53b382116b602937a2b010919a77

In het Energiehuis werd afgelopen woensdag een tweede editie van HBO Kids georganiseerd. Dat is een initiatief vanuit HBO Drechtsteden om kinderen uit groep 7 en 8 kennis te laten maken met het hoger onderwijs. Door middel van echte colleges van experts komen kinderen alles te weten over een specifiek onderwerp. Woensdag was dat de toekomst van futuroloog Lieke Lamb.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Ook de 10-jarige Jacob de Mooij, de nieuwe kinderburgemeester, was aanwezig. En aangezien het college over de toekomst ging, was dat een mooi moment om met hem een blik op de toekomst te werpen. "Ik denk dat je dan veel meer robots in het huishouden hebt, of dat je met een chip in je brein kan googlen," vertelt hij. Voor Dordrecht hoopt hij het komende jaar de thema's armoede en duurzaamheid meer op de kaart te zetten.

Gastspreker Lieke Lamb hoopt de aanwezige kinderen te kunnen voorbereiden op de toekomst. "Ik ga aan de kinderen vertellen hoe de toekomst eruit zou kunnen zien, maar ook dat heel veel dingen helemaal niet zo veel veranderen."

Het streven is om ieder jaar drie á vier HBO Kids colleges te geven. De volgende is in februari. Directeur HBO Drechtsteden Jessica Van den Bosch: "Die organiseren we samen met MathScience en dan gaan we kijken naar techniek en scheikunde."

Lees ook

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”