Dordrecht, Netherlands

'Graaf Dirk VII verdient standbeeld in Dordt'

De Dordtse historicus Henk 't Jong heeft een boek geschreven over de graven van Holland in de periode 1100 tot 1300. "Zij hebben Holland en zeker ook Dordrecht welvarend en machtig gemaakt. De belangrijkste was Dirk de Zevende", vertelt de auteur.
Petra Scheurwater | 16 oktober 2018 11:24 | Aangepast op 16 oktober 2018 11:24
"Ja, die verdient zeker een standbeeld in Dordrecht", zegt hij met een knipoog naar de al maanden durende standbeeldendiscussies in de stad. De historicus werkte dertien maanden aan het boek en deed - ondanks dat hij een specialist is - toch verrassende ontdekkingen.

"Er is niet zoveel bekend uit die periode en van wat er geschreven is bleek veel gebaseerd op aannames. Ik heb dus nogal wat uitzoekwerk gedaan en durf wel te zeggen dat dit boek een aanrader is voor mensen die geïnteresseerd zijn in de Dordtse en Hollandse historie."

Toch is het géén boek voor de fijnproevers: "Ik heb me juist gericht op de nieuwsgierige leek. Daarbij gebruik ik zo min mogelijk moeilijke termen en als dat eens nodig is, dan leg ik ze ook meteen uit."


Dat Dirk de Vierde - als enige graaf van Holland - wél een standbeeld in Dordrecht kreeg (in de volksmond de tuinkabouter van de Grote Markt genoemd) verbaast ook hem: "Die heeft eigenlijk niet veel voor de stad betekent. Hij is hier gedood in 1049, maar dat is geen verdienste."


Woensdag om 15:30 uur wordt "De Dageraad van Holland - de geschiedenis van het graafschap 1100 - 1300" gepresenteerd bij boekhandel Vos en v.d. Leer, aan de Voorstraat in Dordrecht. Het boek is ook via internet te koop.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Twee messen en één pistool ingeleverd tijdens speciale actie

De wapeninleveractie in Zwijndrecht heeft donderdag twee messen en een alarmpistool opgeleverd. Inwo...

Zaterdag in Studio De Witt: Wouter van der Spoel en Ronnie de Groot

Zaterdag ontvangt presentator Ben Corino raadslid Wouter van der Spoel en filmmaker Ronnie de Groot ...

Man uit sterk vervuild huis gehaald, bergen troep in en om woning

Hulpdiensten zijn vrijdagmiddag uitgerukt naar een sterk vervuild huis aan de Nijhofflaan in Dordrec...

Op Pad Met Ad: Viert u nog Sinterklaas?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik de Dordtse straten lan...

Buschauffeur krijgt eten in gezicht gegooid en wordt met de dood bedreigd

Een buschauffeur in Dordrecht is donderdagmiddag bedreigd met de dood. Ook kreeg hij eten in zijn ge...

Man opgepakt die pinde in Ajax-fanshop met gestolen pas Dordtse school

De politie heeft de man aangehouden die afgelopen zomer een pinpas van een Dordtse basisschool heeft...