gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Graaf Dirk VII verdient standbeeld in Dordt'

34a0fbd97b3f6eff04adf8bf9b996042

De Dordtse historicus Henk 't Jong heeft een boek geschreven over de graven van Holland in de periode 1100 tot 1300. "Zij hebben Holland en zeker ook Dordrecht welvarend en machtig gemaakt. De belangrijkste was Dirk de Zevende", vertelt de auteur.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ja, die verdient zeker een standbeeld in Dordrecht", zegt hij met een knipoog naar de al maanden durende standbeeldendiscussies in de stad. De historicus werkte dertien maanden aan het boek en deed - ondanks dat hij een specialist is - toch verrassende ontdekkingen.

"Er is niet zoveel bekend uit die periode en van wat er geschreven is bleek veel gebaseerd op aannames. Ik heb dus nogal wat uitzoekwerk gedaan en durf wel te zeggen dat dit boek een aanrader is voor mensen die geïnteresseerd zijn in de Dordtse en Hollandse historie."

Toch is het géén boek voor de fijnproevers: "Ik heb me juist gericht op de nieuwsgierige leek. Daarbij gebruik ik zo min mogelijk moeilijke termen en als dat eens nodig is, dan leg ik ze ook meteen uit."


Dat Dirk de Vierde - als enige graaf van Holland - wél een standbeeld in Dordrecht kreeg (in de volksmond de tuinkabouter van de Grote Markt genoemd) verbaast ook hem: "Die heeft eigenlijk niet veel voor de stad betekent. Hij is hier gedood in 1049, maar dat is geen verdienste."


Woensdag om 15:30 uur wordt "De Dageraad van Holland - de geschiedenis van het graafschap 1100 - 1300" gepresenteerd bij boekhandel Vos en v.d. Leer, aan de Voorstraat in Dordrecht. Het boek is ook via internet te koop.
846dbd55b2a25018864c90c1c7d6b15a

Lees ook

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.