gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Graaf Dirk VII verdient standbeeld in Dordt'

34a0fbd97b3f6eff04adf8bf9b996042

De Dordtse historicus Henk 't Jong heeft een boek geschreven over de graven van Holland in de periode 1100 tot 1300. "Zij hebben Holland en zeker ook Dordrecht welvarend en machtig gemaakt. De belangrijkste was Dirk de Zevende", vertelt de auteur.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ja, die verdient zeker een standbeeld in Dordrecht", zegt hij met een knipoog naar de al maanden durende standbeeldendiscussies in de stad. De historicus werkte dertien maanden aan het boek en deed - ondanks dat hij een specialist is - toch verrassende ontdekkingen.

"Er is niet zoveel bekend uit die periode en van wat er geschreven is bleek veel gebaseerd op aannames. Ik heb dus nogal wat uitzoekwerk gedaan en durf wel te zeggen dat dit boek een aanrader is voor mensen die geïnteresseerd zijn in de Dordtse en Hollandse historie."

Toch is het géén boek voor de fijnproevers: "Ik heb me juist gericht op de nieuwsgierige leek. Daarbij gebruik ik zo min mogelijk moeilijke termen en als dat eens nodig is, dan leg ik ze ook meteen uit."


Dat Dirk de Vierde - als enige graaf van Holland - wél een standbeeld in Dordrecht kreeg (in de volksmond de tuinkabouter van de Grote Markt genoemd) verbaast ook hem: "Die heeft eigenlijk niet veel voor de stad betekent. Hij is hier gedood in 1049, maar dat is geen verdienste."


Woensdag om 15:30 uur wordt "De Dageraad van Holland - de geschiedenis van het graafschap 1100 - 1300" gepresenteerd bij boekhandel Vos en v.d. Leer, aan de Voorstraat in Dordrecht. Het boek is ook via internet te koop.
846dbd55b2a25018864c90c1c7d6b15a

Lees ook

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.