gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Graaf Dirk VII verdient standbeeld in Dordt'

34a0fbd97b3f6eff04adf8bf9b996042

De Dordtse historicus Henk 't Jong heeft een boek geschreven over de graven van Holland in de periode 1100 tot 1300. "Zij hebben Holland en zeker ook Dordrecht welvarend en machtig gemaakt. De belangrijkste was Dirk de Zevende", vertelt de auteur.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ja, die verdient zeker een standbeeld in Dordrecht", zegt hij met een knipoog naar de al maanden durende standbeeldendiscussies in de stad. De historicus werkte dertien maanden aan het boek en deed - ondanks dat hij een specialist is - toch verrassende ontdekkingen.

"Er is niet zoveel bekend uit die periode en van wat er geschreven is bleek veel gebaseerd op aannames. Ik heb dus nogal wat uitzoekwerk gedaan en durf wel te zeggen dat dit boek een aanrader is voor mensen die geïnteresseerd zijn in de Dordtse en Hollandse historie."

Toch is het géén boek voor de fijnproevers: "Ik heb me juist gericht op de nieuwsgierige leek. Daarbij gebruik ik zo min mogelijk moeilijke termen en als dat eens nodig is, dan leg ik ze ook meteen uit."


Dat Dirk de Vierde - als enige graaf van Holland - wél een standbeeld in Dordrecht kreeg (in de volksmond de tuinkabouter van de Grote Markt genoemd) verbaast ook hem: "Die heeft eigenlijk niet veel voor de stad betekent. Hij is hier gedood in 1049, maar dat is geen verdienste."


Woensdag om 15:30 uur wordt "De Dageraad van Holland - de geschiedenis van het graafschap 1100 - 1300" gepresenteerd bij boekhandel Vos en v.d. Leer, aan de Voorstraat in Dordrecht. Het boek is ook via internet te koop.
846dbd55b2a25018864c90c1c7d6b15a

Lees ook

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.