gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Graaf Dirk VII verdient standbeeld in Dordt'

34a0fbd97b3f6eff04adf8bf9b996042

De Dordtse historicus Henk 't Jong heeft een boek geschreven over de graven van Holland in de periode 1100 tot 1300. "Zij hebben Holland en zeker ook Dordrecht welvarend en machtig gemaakt. De belangrijkste was Dirk de Zevende", vertelt de auteur.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ja, die verdient zeker een standbeeld in Dordrecht", zegt hij met een knipoog naar de al maanden durende standbeeldendiscussies in de stad. De historicus werkte dertien maanden aan het boek en deed - ondanks dat hij een specialist is - toch verrassende ontdekkingen.

"Er is niet zoveel bekend uit die periode en van wat er geschreven is bleek veel gebaseerd op aannames. Ik heb dus nogal wat uitzoekwerk gedaan en durf wel te zeggen dat dit boek een aanrader is voor mensen die geïnteresseerd zijn in de Dordtse en Hollandse historie."

Toch is het géén boek voor de fijnproevers: "Ik heb me juist gericht op de nieuwsgierige leek. Daarbij gebruik ik zo min mogelijk moeilijke termen en als dat eens nodig is, dan leg ik ze ook meteen uit."


Dat Dirk de Vierde - als enige graaf van Holland - wél een standbeeld in Dordrecht kreeg (in de volksmond de tuinkabouter van de Grote Markt genoemd) verbaast ook hem: "Die heeft eigenlijk niet veel voor de stad betekent. Hij is hier gedood in 1049, maar dat is geen verdienste."


Woensdag om 15:30 uur wordt "De Dageraad van Holland - de geschiedenis van het graafschap 1100 - 1300" gepresenteerd bij boekhandel Vos en v.d. Leer, aan de Voorstraat in Dordrecht. Het boek is ook via internet te koop.
846dbd55b2a25018864c90c1c7d6b15a

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.