gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Graaf Dirk VII verdient standbeeld in Dordt'

34a0fbd97b3f6eff04adf8bf9b996042

De Dordtse historicus Henk 't Jong heeft een boek geschreven over de graven van Holland in de periode 1100 tot 1300. "Zij hebben Holland en zeker ook Dordrecht welvarend en machtig gemaakt. De belangrijkste was Dirk de Zevende", vertelt de auteur.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ja, die verdient zeker een standbeeld in Dordrecht", zegt hij met een knipoog naar de al maanden durende standbeeldendiscussies in de stad. De historicus werkte dertien maanden aan het boek en deed - ondanks dat hij een specialist is - toch verrassende ontdekkingen.

"Er is niet zoveel bekend uit die periode en van wat er geschreven is bleek veel gebaseerd op aannames. Ik heb dus nogal wat uitzoekwerk gedaan en durf wel te zeggen dat dit boek een aanrader is voor mensen die geïnteresseerd zijn in de Dordtse en Hollandse historie."

Toch is het géén boek voor de fijnproevers: "Ik heb me juist gericht op de nieuwsgierige leek. Daarbij gebruik ik zo min mogelijk moeilijke termen en als dat eens nodig is, dan leg ik ze ook meteen uit."


Dat Dirk de Vierde - als enige graaf van Holland - wél een standbeeld in Dordrecht kreeg (in de volksmond de tuinkabouter van de Grote Markt genoemd) verbaast ook hem: "Die heeft eigenlijk niet veel voor de stad betekent. Hij is hier gedood in 1049, maar dat is geen verdienste."


Woensdag om 15:30 uur wordt "De Dageraad van Holland - de geschiedenis van het graafschap 1100 - 1300" gepresenteerd bij boekhandel Vos en v.d. Leer, aan de Voorstraat in Dordrecht. Het boek is ook via internet te koop.
846dbd55b2a25018864c90c1c7d6b15a

Lees ook

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.