Dordrecht, Netherlands

Gratis deelauto proberen? Tijdens de Europese Mobiliteitsweek kan dat

Ze staan op dertien plekken in Dordrecht: de rode deelauto's van het bedrijf Greenwheels. Wie er nog nooit gebruik van heeft gemaakt, kan nu - tijdens de Europese Mobiliteitsweek - zijn kans pakken en ook meteen bijdragen aan een beter milieu.
Robin Nanninga | 20 september 2021 16:44 | Aangepast op 20 september 2021 16:44
Tijdens deze Mobiliteitsweek, tot en met komende woensdag, wordt duurzame mobiliteit in heel Europa op de kaart gezet. In Nederland wordt dit gecoördineerd door het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat in samenwerking met gemeenten en organisaties. Omdat Greenwheels het belangrijk vindt iedereen kennis te laten maken met deelvervoer, ontvangen nieuwe gebruikers deze week een voucher van twintig euro die ze tot het eind van het jaar kunnen inzetten.

Het gebruiken van deelauto's heeft volgens directeur Andrew Berkhout een positief effect op het milieu. "In de gemeente Dordrecht zien we de vraag naar deelauto's al groeien. Maar hoe meer mensen kiezen voor een deelauto, hoe schoner de lucht en hoe minder CO2-uitstoot. Dat hopen we in deze week extra te stimuleren."

Minder auto's, meer groen

"Gemiddeld worden er elf auto's minder in de wijk gezien als wij een Greenwheels-auto plaatsen. Die ruimte kan weer anders ingedeeld worden, meer groen op straat bijvoorbeeld", zegt accountmanager Martijn van der Valk.

Aanmelden bij Greenwheels kan gratis wanneer je er slechts soms gebruik van maakt. Rijd je vaker, dan betaal je maandelijks een vast bedrag en worden de variabele kosten (per uur en per kilometer) lager. Als je geregistreerd bent, is het een kwestie van online reserveren en de auto na gebruik weer netjes op de juiste plek terugzetten.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...