Dordrecht, Netherlands

Griep lijkt eindelijk op retour

Het aantal nieuwe griepgevallen is eindelijk gedaald. De uitzonderlijke lange griepgolf lijkt daarmee af te nemen. Dat zeggen ze in het Albert Schweitzer-ziekenhuis. Het was daar de afgelopen weken druk. Met een aangepaste werkwijze en extra instructies konden ze het extra aantal patiënten net aan.
Peter Tromp | 22 maart 2018 15:55 | Aangepast op 22 maart 2018 15:55
"De griepgolf duurt nu al veertien weken", zegt arts/microbioloog Inge Huijskens, "normaal zijn dat er maar negen. We hadden aan het begin van het seizoen ook meerdere virussen achter elkaar." Huijskens ziet dat het aantal nieuwe griepgevallen afneemt, maar houdt nog een slag om de arm. "Je weet nooit wat griep gaat doen. Het kan best zijn dat het volgende week toch weer wat meer wordt", zegt Huijskens.

De griepgolf zorgde voor een toename van de werkdruk, bevestigt ook infectiepreventiedeskundige Nelleke Visser: "Het waren vooral oudere mensen met influenza die moesten worden opgenomen en vaak speelden er dan nog meer problemen."

Het ziekenhuis heeft de opname van grieppatiënten moeten stroomlijnen. Er zijn speciale coördinatoren aangesteld. Mensen met dezelfde griepvariant werden bij elkaar op één kamer gelegd. Die konden elkaar niet meer besmetten en dat scheelde ruimte. Of er in Dordrecht ook patiënten zijn overleden aan de griep, is moeilijk te zeggen. "Omdat die patiënten ook andere kwalen hadden, is nog niet te zeggen of ze zijn overleden door de griep. Maar ik sluit het niet uit", zegt Visser.&t=27s

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Politie vermoedt opzet bij vele autobranden deze maand en zoekt getuigen

De vele autobranden in Dordrecht sinds de jaarwisseling zijn waarschijnlijk allemaal aangestoken. Da...

Stephano Carrillo scoort voor FC Dordrecht en viert dat met een 'bro hug'

Stéphano Carrillo is een vat vol verhalen. Daar zijn Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Franc...

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...