Dordrecht, Netherlands

Griep lijkt eindelijk op retour

Het aantal nieuwe griepgevallen is eindelijk gedaald. De uitzonderlijke lange griepgolf lijkt daarmee af te nemen. Dat zeggen ze in het Albert Schweitzer-ziekenhuis. Het was daar de afgelopen weken druk. Met een aangepaste werkwijze en extra instructies konden ze het extra aantal patiënten net aan.
Peter Tromp | 22 maart 2018 15:55 | Aangepast op 22 maart 2018 15:55
"De griepgolf duurt nu al veertien weken", zegt arts/microbioloog Inge Huijskens, "normaal zijn dat er maar negen. We hadden aan het begin van het seizoen ook meerdere virussen achter elkaar." Huijskens ziet dat het aantal nieuwe griepgevallen afneemt, maar houdt nog een slag om de arm. "Je weet nooit wat griep gaat doen. Het kan best zijn dat het volgende week toch weer wat meer wordt", zegt Huijskens.

De griepgolf zorgde voor een toename van de werkdruk, bevestigt ook infectiepreventiedeskundige Nelleke Visser: "Het waren vooral oudere mensen met influenza die moesten worden opgenomen en vaak speelden er dan nog meer problemen."

Het ziekenhuis heeft de opname van grieppatiënten moeten stroomlijnen. Er zijn speciale coördinatoren aangesteld. Mensen met dezelfde griepvariant werden bij elkaar op één kamer gelegd. Die konden elkaar niet meer besmetten en dat scheelde ruimte. Of er in Dordrecht ook patiënten zijn overleden aan de griep, is moeilijk te zeggen. "Omdat die patiënten ook andere kwalen hadden, is nog niet te zeggen of ze zijn overleden door de griep. Maar ik sluit het niet uit", zegt Visser.&t=27s

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...