gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Groep 8 uit Streefkerk wint Duurzaamheidsprijs Molenlanden

2e6344027f826c690a85f13dbeaa081c

De gemeente Molenlanden maakt werk van duurzaamheid en organiseert daarvoor sinds 2021 een competitie: de Duurzaamheidsprijs. Groep 8 van de Streefkerkse School met de Bijbel won dit jaar met een idee voor groene muren binnen de school.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Met het project ‘Van groene weilanden buiten, naar groene muren binnen’ legde de groep basisscholieren hun basis voor de winst. De naam verklapt het al een beetje: de leerlingen willen dat er in de klaslokalen een ‘groene muur’ vol planten wordt gerealiseerd. Met de waardecheque van 1000 euro die bij de prijs inbegrepen is moet de school een aardig eind komen.

Bij de inzending lieten de kinderen weten dat ze tegenwoordig alleen maar nepplanten op school zien. "Dat moet veranderen: we moeten leren met groen en de natuur om te gaan. We moeten af van al dat plastic, dat is vervuilend voor het milieu. Een groene wand is mooi, neemt weinig ruimte in en je hebt echt planten in huis!” aldus de leerlingen.

De winnaars kregen hun prijs uit de handen van kinderburgemeester Maren Mourik en wethouder Bram Visser. Volgens de jury zorgt een groene muur “natuurlijk voor een fris binnenklimaat, creëert het rust en versterkt de verbinding met de natuur. Dit project laat zien dat duurzaamheid ook in het klein groot verschil kan maken. Het biedt bovendien een prachtig, duurzaam alternatief voor plastic planten.”


Drie genomineerden
Er waren dit jaar veel inzendingen voor de duurzaamheidsprijs. De jury, bestaande uit wethouder Duurzaamheid Jan Lock, Martien Ernste van de Stichting Duurzaam Molenlanden en kinderburgemeester Maren Mourik, koos uit de inzendingen drie genomineerden, waaronder dus het project van groep 8 uit Streefkerk. De bewoners van de gemeente mochten daarna hun stem uitbrengen.

De andere twee genomineerden waren: Mattias en Corine Verhoef met ‘Van traditioneel naar klimaat-adaptief boeren’ en Peter van den Bogaard met ‘D(B)uurzaamheid: opvang van regenwater middels Rainwinner’.

Lees ook

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.