gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Groep 8 uit Streefkerk wint Duurzaamheidsprijs Molenlanden

2e6344027f826c690a85f13dbeaa081c

De gemeente Molenlanden maakt werk van duurzaamheid en organiseert daarvoor sinds 2021 een competitie: de Duurzaamheidsprijs. Groep 8 van de Streefkerkse School met de Bijbel won dit jaar met een idee voor groene muren binnen de school.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Met het project ‘Van groene weilanden buiten, naar groene muren binnen’ legde de groep basisscholieren hun basis voor de winst. De naam verklapt het al een beetje: de leerlingen willen dat er in de klaslokalen een ‘groene muur’ vol planten wordt gerealiseerd. Met de waardecheque van 1000 euro die bij de prijs inbegrepen is moet de school een aardig eind komen.

Bij de inzending lieten de kinderen weten dat ze tegenwoordig alleen maar nepplanten op school zien. "Dat moet veranderen: we moeten leren met groen en de natuur om te gaan. We moeten af van al dat plastic, dat is vervuilend voor het milieu. Een groene wand is mooi, neemt weinig ruimte in en je hebt echt planten in huis!” aldus de leerlingen.

De winnaars kregen hun prijs uit de handen van kinderburgemeester Maren Mourik en wethouder Bram Visser. Volgens de jury zorgt een groene muur “natuurlijk voor een fris binnenklimaat, creëert het rust en versterkt de verbinding met de natuur. Dit project laat zien dat duurzaamheid ook in het klein groot verschil kan maken. Het biedt bovendien een prachtig, duurzaam alternatief voor plastic planten.”


Drie genomineerden
Er waren dit jaar veel inzendingen voor de duurzaamheidsprijs. De jury, bestaande uit wethouder Duurzaamheid Jan Lock, Martien Ernste van de Stichting Duurzaam Molenlanden en kinderburgemeester Maren Mourik, koos uit de inzendingen drie genomineerden, waaronder dus het project van groep 8 uit Streefkerk. De bewoners van de gemeente mochten daarna hun stem uitbrengen.

De andere twee genomineerden waren: Mattias en Corine Verhoef met ‘Van traditioneel naar klimaat-adaptief boeren’ en Peter van den Bogaard met ‘D(B)uurzaamheid: opvang van regenwater middels Rainwinner’.

Lees ook

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”