gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Groep 8 uit Streefkerk wint Duurzaamheidsprijs Molenlanden

2e6344027f826c690a85f13dbeaa081c

De gemeente Molenlanden maakt werk van duurzaamheid en organiseert daarvoor sinds 2021 een competitie: de Duurzaamheidsprijs. Groep 8 van de Streefkerkse School met de Bijbel won dit jaar met een idee voor groene muren binnen de school.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Met het project ‘Van groene weilanden buiten, naar groene muren binnen’ legde de groep basisscholieren hun basis voor de winst. De naam verklapt het al een beetje: de leerlingen willen dat er in de klaslokalen een ‘groene muur’ vol planten wordt gerealiseerd. Met de waardecheque van 1000 euro die bij de prijs inbegrepen is moet de school een aardig eind komen.

Bij de inzending lieten de kinderen weten dat ze tegenwoordig alleen maar nepplanten op school zien. "Dat moet veranderen: we moeten leren met groen en de natuur om te gaan. We moeten af van al dat plastic, dat is vervuilend voor het milieu. Een groene wand is mooi, neemt weinig ruimte in en je hebt echt planten in huis!” aldus de leerlingen.

De winnaars kregen hun prijs uit de handen van kinderburgemeester Maren Mourik en wethouder Bram Visser. Volgens de jury zorgt een groene muur “natuurlijk voor een fris binnenklimaat, creëert het rust en versterkt de verbinding met de natuur. Dit project laat zien dat duurzaamheid ook in het klein groot verschil kan maken. Het biedt bovendien een prachtig, duurzaam alternatief voor plastic planten.”


Drie genomineerden
Er waren dit jaar veel inzendingen voor de duurzaamheidsprijs. De jury, bestaande uit wethouder Duurzaamheid Jan Lock, Martien Ernste van de Stichting Duurzaam Molenlanden en kinderburgemeester Maren Mourik, koos uit de inzendingen drie genomineerden, waaronder dus het project van groep 8 uit Streefkerk. De bewoners van de gemeente mochten daarna hun stem uitbrengen.

De andere twee genomineerden waren: Mattias en Corine Verhoef met ‘Van traditioneel naar klimaat-adaptief boeren’ en Peter van den Bogaard met ‘D(B)uurzaamheid: opvang van regenwater middels Rainwinner’.

Lees ook

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.