gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Groep 8 uit Streefkerk wint Duurzaamheidsprijs Molenlanden

2e6344027f826c690a85f13dbeaa081c

De gemeente Molenlanden maakt werk van duurzaamheid en organiseert daarvoor sinds 2021 een competitie: de Duurzaamheidsprijs. Groep 8 van de Streefkerkse School met de Bijbel won dit jaar met een idee voor groene muren binnen de school.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Met het project ‘Van groene weilanden buiten, naar groene muren binnen’ legde de groep basisscholieren hun basis voor de winst. De naam verklapt het al een beetje: de leerlingen willen dat er in de klaslokalen een ‘groene muur’ vol planten wordt gerealiseerd. Met de waardecheque van 1000 euro die bij de prijs inbegrepen is moet de school een aardig eind komen.

Bij de inzending lieten de kinderen weten dat ze tegenwoordig alleen maar nepplanten op school zien. "Dat moet veranderen: we moeten leren met groen en de natuur om te gaan. We moeten af van al dat plastic, dat is vervuilend voor het milieu. Een groene wand is mooi, neemt weinig ruimte in en je hebt echt planten in huis!” aldus de leerlingen.

De winnaars kregen hun prijs uit de handen van kinderburgemeester Maren Mourik en wethouder Bram Visser. Volgens de jury zorgt een groene muur “natuurlijk voor een fris binnenklimaat, creëert het rust en versterkt de verbinding met de natuur. Dit project laat zien dat duurzaamheid ook in het klein groot verschil kan maken. Het biedt bovendien een prachtig, duurzaam alternatief voor plastic planten.”


Drie genomineerden
Er waren dit jaar veel inzendingen voor de duurzaamheidsprijs. De jury, bestaande uit wethouder Duurzaamheid Jan Lock, Martien Ernste van de Stichting Duurzaam Molenlanden en kinderburgemeester Maren Mourik, koos uit de inzendingen drie genomineerden, waaronder dus het project van groep 8 uit Streefkerk. De bewoners van de gemeente mochten daarna hun stem uitbrengen.

De andere twee genomineerden waren: Mattias en Corine Verhoef met ‘Van traditioneel naar klimaat-adaptief boeren’ en Peter van den Bogaard met ‘D(B)uurzaamheid: opvang van regenwater middels Rainwinner’.

Lees ook

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.