Dordrecht, Netherlands

'Grote consequenties' voor plannen Ridderkerk door overvol stroomnet

Stedin kondigt congestie aan op het elektriciteitsnet Gemeente Ridderkerk
Doordat het elektriciteitsnet op het eiland IJsselmonde overvol zit ontstaat er een file. Stedin kondigt aan dat tot 2031 grootverbruikers hierdoor op een wachtlijst komen te staan om aangesloten te worden aan het stroomnet.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 5 november 2024 11:28 | Aangepast op 5 november 2024 11:28
Een ‘file’ op het stroomnet heet met een duur woord Netcongestie. Concreet houdt dit in dat er te weinig ruimte is om iedereen in een bepaald gebied van elektriciteit te voorzien. Dit wordt veroorzaakt doordat het gebruik en het opwekken van energie alsmaar toeneemt.

Elektrificatie
Eerder waarschuwde regiodirecteur van Stedin in Zuid-Holland Maarten Bijl hier nog voor, hij zei:”(Netcongestie) komt doordat de elektrificatie van woningen en bedrijven veel sneller is gegaan dan verwacht." Hij meldde toen ook dat dit door de stijging van de gasprijzen wegens de oorlog in Oekraïne alleen maar versneld is. De energietransitie, woningbouw en het realiseren van bedrijven en scholen spelen een grote rol bij het vastlopen van het stroomnet.

Dit gebeurt niet alleen in Ridderkerk en omgeving, meerder plekken in Nederland hebben hier last van. Er wordt met gepaste spoed in de gehele provincie aan het stroomnet gewerkt.


Grote consequenties
Volgens wethouder Henk van Os gaat deze aangekondigde congestie – indien er geen verandering komt - verregaande gevolgen hebben voor een aantal ontwikkelingen in Ridderkerk: “We gaan de komende tijd in overleg met Stedin, Tennet en omliggende gemeenten in de regio om te kijken waar en hoe we de huidige energie-infrastructuur kunnen versterken. Zo hopen we al eerder dan 2031 meer ruimte op het elektriciteitsnet te creëren."

De gemeente heeft aangekondigd om tegelijk met Stedin te zoeken naar een oplossing om het elektriciteitsverbruik over de dag te verspreiden. Los van elkaar.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...