Dordrecht, Netherlands

Grote rookwolken door brand Moerdijk te zien in onze streek

De brand vanaf de Moerdijkbrug RTV Dordrecht
Op industrieterrein Moerdijk is dinsdagmiddag de stroom uitgevallen door een storing bij netbeheerder Tennet. Als gevolg daarvan ontstond een grote zwarte rookpluim bij de fabriek van Shell. De rook is te zien in grote delen van de streek en roept herinneringen op aan de grote brand in Moerdijk in 2011.
Rijnmond | 8 april 2025 15:27 | Aangepast op 8 april 2025 15:27
De rook is ontstaan door extra affakkelen: een mechanisme dat als veiligheidsmaatregel in werking treedt bij het uitvallen van de stroom in fabrieken. De situatie is inmiddels onder controle.

Soms is extra fakkelen nodig bij storingen en onderhoud. "De stroom was uitgevallen en dan wordt er direct extra afgefakkeld. Dat gebeurt dus eigenlijk uit voorzorg", vertelde een woordvoerder van Shell aan Omroep Brabant.
De brandweer was met veel brandweerwagens en mankracht aanwezig.

Enorme vuurzee
Als inwoners van onze regio dikke rookwolken boven Moerdijk zien gaan de gedachten terug naar 2011. Wat begon als een klein brandje bij het bedrijf Chemiepack, mondde uit in een gigantische vuurzee. Een medewerker probeerde een bevroren pomp met een brander te ontdooien met desastreuze gevolgen.

Roetdeeltjes
De grote rookwolken waren tot ver in de regio te zien en ook de gevolgen van de brand waren hier merkbaar. In de Hoekse Waard kwamen flinke hoeveelheden roetdeeltjes neer.

Rijnmond sprak toen met brandweermensen, boeren en politici over deze enorme brand in Moerdijk. Lees hun verhaal hier.

Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...

Ad duikt in een halve eeuw De Hoop: ‘Niet langer alleen voor verslaafden’

Een gloednieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik dit keer naar het t...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Sylvia Landa

De Dordtse ondernemer, kunstenares en dj Sylvia Landa is zaterdagochtend te gast bij Studio De Witt....

Studio’s voor jongeren of toch zorgwoningen: onenigheid over woningbouw in Papendrecht

Twee grondeigenaren in Papendrecht zijn het niet eens over de ontwikkeling van woningen in het Van d...