gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote slag in terugwinnen schaarse grondstof

Afvalbedrijf HVC en de Noord-Brabantse slibverwerker SNB tekenden gisteren een overeenkomst met het Belgische EcoPhos voor het terugwinnen van fosfaat uit de as die meegaat met de rook van het verbranden van  slib (het zogenaamde 'vliegas'). De grootste slag tot nu toe in de strijd om de belangrijke grondstof niet verloren te laten gaan.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
HVC en SNB, beiden gedeeltelijk eigendom van de regionale waterschappen, wekken met het verbanden van afval en slib veel energie op. Daarbij gaat echter veel verloren in het zogenaamde vliegas. Stoffen die met de rookwolken de lucht in verdwijnen. Waaronder het steeds schaarser wordende fosfaat. De fosfaaterts is namelijk wereldwijd aan het verdwijnen. Hier komt het Belgische EcoPhos om de hoek kijken. De Belgen hebben uniek proces ontwikkeld om fosfaat uit zo'n 60.000 ton vliegas terug te winnen dat uiteindelijk wordt omgezet in kunstmest. Nog nooit is op z'n grote schaal fosfaat teruggewonnen.


Lees ook

20220725162648_IMG_1516 (1) (1).jpg

Vijf auto's betrokken bij ongeluk, files op A15 en A16

Vijf auto's zijn dinsdagochtend betrokken geweest bij een botsing op de A15, ter hoogte van Ridderkerk. Volgens een politiewoordvoerder raakte één auto flink beschadigd, maar raakte niemand gewond.

foto wapperende nederlandse vlag

Dit kun je doen op Bevrijdingsdag in onze streek

Het is 81 jaar geleden dat Nederland bevrijd werd door de Geallieerden. Op deze Bevrijdingsdag staan ook dit jaar in onze streek weer verschillende activiteiten op de planning.

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.