Dordrecht, Netherlands

Grote uitslaande brand bij papierbedrijf Peute

Bij een papierrecyclingbedrijf op de Veerplaat in Dordrecht is maandagavond een grote uitslaande brand uitgebroken. Verschillende balen papier en de loods staan in brand. Vanwege de rook en asdeeltjes in Zwijndrecht en Alblasserdam is er opgeschaald naar GRIP 2.
Robert van Loon | 1 april 2019 20:08 | Aangepast op 1 april 2019 20:08
Bij papierrecyclingbedrijf Peute op de Veerplaat in Dordrecht is maandagavond een grote uitslaande brand uitgebroken. Verschillende balen papier en de loods staan in brand. Vanwege de rook en asdeeltjes in Zwijndrecht en Alblasserdam is er opgeschaald naar GRIP 2.

Volgens de brandweer heeft de brand de grootte van een half voetbalveld. De brandweer is met veel materieel aan het blussen en waarschuwt dat de omgeving last kan hebben van de rook, die trekt richting de N3. In de gevangenis is de ventilatie uitgeschakeld.

De rookpluim is in de wijde omgeving zichtbaar, onder meer in Hendrik-Ido-Ambacht, Sliedrecht en Papendrecht. Een meetploeg komt ter plekke om onderzoek te doen naar de rook. 

Om voldoende bluswater te krijgen heeft de brandweer pompen en de blusboot ingezet. Ook komen er eenheden uit de omgeving helpen met de brand.

Medewerkers van Rijkswaterstaat kijken bij de brand of er bluswater in de rivier Merwede komt. Dit kan vervuiling van het milieu opleveren, als er vervuiling is wordt het samen met het havenbedrijf Rotterdam opgeruimd.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...