gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote verrassing in bananendoos voor Augustijnenhof levert nieuw boek op

3c00b1da3084304fc37f79756126b376

Er komt wel vaker historisch materiaal binnen bij het Augustijnenhof en soms zit daar een pareltje tussen. Zo ook nu. Een manuscript van een familieverhaal uit Dordrecht vanaf eind negentiende eeuw kwam binnen in een bananendoos en heeft een nieuw boek opgeleverd: ‘Wonen aan de Kaai’.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Het boek is samengesteld door Jan de Geus. “Het manuscript kwam binnen en we dachten: daar kunnen we misschien iets mee. Laten we het doorlezen.” De Geus vertelt wat hij toen las. “Het bleek een verhaal te zijn van een mevrouw die in 1923 is geboren. Ze heeft haar familieverhaal beschreven.”

Dat familieverhaal bleek een mooi stukje Dordtse historie te zijn. “De opa van de schrijfster is vanuit Duitsland naar Nederland gekomen om een scheepswerf te beginnen. Dordrecht had hiervoor een gunstige ligging,” zegt De Geus.

Het familiebedrijf aan de Merwekade werd vervolgens overgedragen op twee generaties en maakte veel mee, zegt De Geus. “Tijdens de Tweede Wereldoorlog is iemand van de familie overleden en de Duitsers vorderde boten in. Alle jaren tussen 1880 en 1945 zijn zo gedetailleerd beschreven. Bijna filmisch zelfs. Als je het leest, zie je bijna voor je hoe het bedrijfspand eruit zag.”

Het boek Wonen aan de Kaai’ is

Lees ook

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.