gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote verrassing in bananendoos voor Augustijnenhof levert nieuw boek op

3c00b1da3084304fc37f79756126b376

Er komt wel vaker historisch materiaal binnen bij het Augustijnenhof en soms zit daar een pareltje tussen. Zo ook nu. Een manuscript van een familieverhaal uit Dordrecht vanaf eind negentiende eeuw kwam binnen in een bananendoos en heeft een nieuw boek opgeleverd: ‘Wonen aan de Kaai’.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Het boek is samengesteld door Jan de Geus. “Het manuscript kwam binnen en we dachten: daar kunnen we misschien iets mee. Laten we het doorlezen.” De Geus vertelt wat hij toen las. “Het bleek een verhaal te zijn van een mevrouw die in 1923 is geboren. Ze heeft haar familieverhaal beschreven.”

Dat familieverhaal bleek een mooi stukje Dordtse historie te zijn. “De opa van de schrijfster is vanuit Duitsland naar Nederland gekomen om een scheepswerf te beginnen. Dordrecht had hiervoor een gunstige ligging,” zegt De Geus.

Het familiebedrijf aan de Merwekade werd vervolgens overgedragen op twee generaties en maakte veel mee, zegt De Geus. “Tijdens de Tweede Wereldoorlog is iemand van de familie overleden en de Duitsers vorderde boten in. Alle jaren tussen 1880 en 1945 zijn zo gedetailleerd beschreven. Bijna filmisch zelfs. Als je het leest, zie je bijna voor je hoe het bedrijfspand eruit zag.”

Het boek Wonen aan de Kaai’ is

Lees ook

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."