gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote verrassing in bananendoos voor Augustijnenhof levert nieuw boek op

3c00b1da3084304fc37f79756126b376

Er komt wel vaker historisch materiaal binnen bij het Augustijnenhof en soms zit daar een pareltje tussen. Zo ook nu. Een manuscript van een familieverhaal uit Dordrecht vanaf eind negentiende eeuw kwam binnen in een bananendoos en heeft een nieuw boek opgeleverd: ‘Wonen aan de Kaai’.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Het boek is samengesteld door Jan de Geus. “Het manuscript kwam binnen en we dachten: daar kunnen we misschien iets mee. Laten we het doorlezen.” De Geus vertelt wat hij toen las. “Het bleek een verhaal te zijn van een mevrouw die in 1923 is geboren. Ze heeft haar familieverhaal beschreven.”

Dat familieverhaal bleek een mooi stukje Dordtse historie te zijn. “De opa van de schrijfster is vanuit Duitsland naar Nederland gekomen om een scheepswerf te beginnen. Dordrecht had hiervoor een gunstige ligging,” zegt De Geus.

Het familiebedrijf aan de Merwekade werd vervolgens overgedragen op twee generaties en maakte veel mee, zegt De Geus. “Tijdens de Tweede Wereldoorlog is iemand van de familie overleden en de Duitsers vorderde boten in. Alle jaren tussen 1880 en 1945 zijn zo gedetailleerd beschreven. Bijna filmisch zelfs. Als je het leest, zie je bijna voor je hoe het bedrijfspand eruit zag.”

Het boek Wonen aan de Kaai’ is

Lees ook

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.