gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote verrassing in bananendoos voor Augustijnenhof levert nieuw boek op

3c00b1da3084304fc37f79756126b376

Er komt wel vaker historisch materiaal binnen bij het Augustijnenhof en soms zit daar een pareltje tussen. Zo ook nu. Een manuscript van een familieverhaal uit Dordrecht vanaf eind negentiende eeuw kwam binnen in een bananendoos en heeft een nieuw boek opgeleverd: ‘Wonen aan de Kaai’.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Het boek is samengesteld door Jan de Geus. “Het manuscript kwam binnen en we dachten: daar kunnen we misschien iets mee. Laten we het doorlezen.” De Geus vertelt wat hij toen las. “Het bleek een verhaal te zijn van een mevrouw die in 1923 is geboren. Ze heeft haar familieverhaal beschreven.”

Dat familieverhaal bleek een mooi stukje Dordtse historie te zijn. “De opa van de schrijfster is vanuit Duitsland naar Nederland gekomen om een scheepswerf te beginnen. Dordrecht had hiervoor een gunstige ligging,” zegt De Geus.

Het familiebedrijf aan de Merwekade werd vervolgens overgedragen op twee generaties en maakte veel mee, zegt De Geus. “Tijdens de Tweede Wereldoorlog is iemand van de familie overleden en de Duitsers vorderde boten in. Alle jaren tussen 1880 en 1945 zijn zo gedetailleerd beschreven. Bijna filmisch zelfs. Als je het leest, zie je bijna voor je hoe het bedrijfspand eruit zag.”

Het boek Wonen aan de Kaai’ is

Lees ook

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.