gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Haal Tour of Vuelta naar Dordt"

e2f45a73dc2aa84ac1935842ea25c213

Na de nationale Sinterklaasintocht en de Passion is het volgens de VVD tijd dat Dordrecht ook een gooi doet naar een groots sportevenement doet. De partij wil dat de gemeente kijkt naar de mogelijkheden om een etappe van een internationaal wielerevenement binnen te halen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Hoe mooi zou het zijn als ze door de straten van de Dordtse binnenstad zouden rijden", schets VVD-fractievoorzitter Mark Merx. Bij de VSP schoot dit volledig in het verkeerde keelgat. "Als we nu zelf nog aan het klootviolen zijn over de huisvesting van lokale sportclubs, vind ik dit voorstel echt stuitend", meent Margret Stolk. "Laten we het eerst regelen met onze eigen sportclubs."

Kosten vs. baten

Volgens de VVD kan een wieleretappe de stad heel veel opleveren. Maar veel partijen in de gemeenteraad vragen zich af hoe hij vooraf het geld wil uitgeven, als dat er niet is. Merx benadrukt dat het niet zo is dat zoiets binnen twee jaar geregeld is, maar zou er wel een gooi naar willen doen.

GroenLinks vraagt zich af of het überhaupt wel mogelijk is, maar staat wel positief tegenover het voorstel. "Het Glazen Huis wilden we ook naar Dordrecht halen, maar de organisatie wilde het niet. We hadden niet de juiste pleinen." Merx houdt hoop: "Het begint met een idee, om onze stad nog beter nationaal en internationaal te vermarkten. Laten we het eerst eens gaan bekijken, voor we daadwerkelijk de dranghekken neerzetten."

De gemeente gaat zich niet inzetten voor de komst van een internationale wieleretappe naar Dordt. Aan het einde van de raadsvergadering werd duidelijk dat de VVD de motie heeft ingetrokken.

Lees ook

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.