gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Haal Tour of Vuelta naar Dordt"

e2f45a73dc2aa84ac1935842ea25c213.jpg

Na de nationale Sinterklaasintocht en de Passion is het volgens de VVD tijd dat Dordrecht ook een gooi doet naar een groots sportevenement doet. De partij wil dat de gemeente kijkt naar de mogelijkheden om een etappe van een internationaal wielerevenement binnen te halen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Hoe mooi zou het zijn als ze door de straten van de Dordtse binnenstad zouden rijden", schets VVD-fractievoorzitter Mark Merx. Bij de VSP schoot dit volledig in het verkeerde keelgat. "Als we nu zelf nog aan het klootviolen zijn over de huisvesting van lokale sportclubs, vind ik dit voorstel echt stuitend", meent Margret Stolk. "Laten we het eerst regelen met onze eigen sportclubs."

Kosten vs. baten

Volgens de VVD kan een wieleretappe de stad heel veel opleveren. Maar veel partijen in de gemeenteraad vragen zich af hoe hij vooraf het geld wil uitgeven, als dat er niet is. Merx benadrukt dat het niet zo is dat zoiets binnen twee jaar geregeld is, maar zou er wel een gooi naar willen doen.

GroenLinks vraagt zich af of het überhaupt wel mogelijk is, maar staat wel positief tegenover het voorstel. "Het Glazen Huis wilden we ook naar Dordrecht halen, maar de organisatie wilde het niet. We hadden niet de juiste pleinen." Merx houdt hoop: "Het begint met een idee, om onze stad nog beter nationaal en internationaal te vermarkten. Laten we het eerst eens gaan bekijken, voor we daadwerkelijk de dranghekken neerzetten."

De gemeente gaat zich niet inzetten voor de komst van een internationale wieleretappe naar Dordt. Aan het einde van de raadsvergadering werd duidelijk dat de VVD de motie heeft ingetrokken.

Lees ook

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.