gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Haal Tour of Vuelta naar Dordt"

e2f45a73dc2aa84ac1935842ea25c213

Na de nationale Sinterklaasintocht en de Passion is het volgens de VVD tijd dat Dordrecht ook een gooi doet naar een groots sportevenement doet. De partij wil dat de gemeente kijkt naar de mogelijkheden om een etappe van een internationaal wielerevenement binnen te halen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Hoe mooi zou het zijn als ze door de straten van de Dordtse binnenstad zouden rijden", schets VVD-fractievoorzitter Mark Merx. Bij de VSP schoot dit volledig in het verkeerde keelgat. "Als we nu zelf nog aan het klootviolen zijn over de huisvesting van lokale sportclubs, vind ik dit voorstel echt stuitend", meent Margret Stolk. "Laten we het eerst regelen met onze eigen sportclubs."

Kosten vs. baten

Volgens de VVD kan een wieleretappe de stad heel veel opleveren. Maar veel partijen in de gemeenteraad vragen zich af hoe hij vooraf het geld wil uitgeven, als dat er niet is. Merx benadrukt dat het niet zo is dat zoiets binnen twee jaar geregeld is, maar zou er wel een gooi naar willen doen.

GroenLinks vraagt zich af of het überhaupt wel mogelijk is, maar staat wel positief tegenover het voorstel. "Het Glazen Huis wilden we ook naar Dordrecht halen, maar de organisatie wilde het niet. We hadden niet de juiste pleinen." Merx houdt hoop: "Het begint met een idee, om onze stad nog beter nationaal en internationaal te vermarkten. Laten we het eerst eens gaan bekijken, voor we daadwerkelijk de dranghekken neerzetten."

De gemeente gaat zich niet inzetten voor de komst van een internationale wieleretappe naar Dordt. Aan het einde van de raadsvergadering werd duidelijk dat de VVD de motie heeft ingetrokken.

Lees ook

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.