gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Haal Tour of Vuelta naar Dordt"

e2f45a73dc2aa84ac1935842ea25c213

Na de nationale Sinterklaasintocht en de Passion is het volgens de VVD tijd dat Dordrecht ook een gooi doet naar een groots sportevenement doet. De partij wil dat de gemeente kijkt naar de mogelijkheden om een etappe van een internationaal wielerevenement binnen te halen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Hoe mooi zou het zijn als ze door de straten van de Dordtse binnenstad zouden rijden", schets VVD-fractievoorzitter Mark Merx. Bij de VSP schoot dit volledig in het verkeerde keelgat. "Als we nu zelf nog aan het klootviolen zijn over de huisvesting van lokale sportclubs, vind ik dit voorstel echt stuitend", meent Margret Stolk. "Laten we het eerst regelen met onze eigen sportclubs."

Kosten vs. baten

Volgens de VVD kan een wieleretappe de stad heel veel opleveren. Maar veel partijen in de gemeenteraad vragen zich af hoe hij vooraf het geld wil uitgeven, als dat er niet is. Merx benadrukt dat het niet zo is dat zoiets binnen twee jaar geregeld is, maar zou er wel een gooi naar willen doen.

GroenLinks vraagt zich af of het überhaupt wel mogelijk is, maar staat wel positief tegenover het voorstel. "Het Glazen Huis wilden we ook naar Dordrecht halen, maar de organisatie wilde het niet. We hadden niet de juiste pleinen." Merx houdt hoop: "Het begint met een idee, om onze stad nog beter nationaal en internationaal te vermarkten. Laten we het eerst eens gaan bekijken, voor we daadwerkelijk de dranghekken neerzetten."

De gemeente gaat zich niet inzetten voor de komst van een internationale wieleretappe naar Dordt. Aan het einde van de raadsvergadering werd duidelijk dat de VVD de motie heeft ingetrokken.

Lees ook

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.