gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Haal Tour of Vuelta naar Dordt"

e2f45a73dc2aa84ac1935842ea25c213.jpg

Na de nationale Sinterklaasintocht en de Passion is het volgens de VVD tijd dat Dordrecht ook een gooi doet naar een groots sportevenement doet. De partij wil dat de gemeente kijkt naar de mogelijkheden om een etappe van een internationaal wielerevenement binnen te halen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Hoe mooi zou het zijn als ze door de straten van de Dordtse binnenstad zouden rijden", schets VVD-fractievoorzitter Mark Merx. Bij de VSP schoot dit volledig in het verkeerde keelgat. "Als we nu zelf nog aan het klootviolen zijn over de huisvesting van lokale sportclubs, vind ik dit voorstel echt stuitend", meent Margret Stolk. "Laten we het eerst regelen met onze eigen sportclubs."

Kosten vs. baten

Volgens de VVD kan een wieleretappe de stad heel veel opleveren. Maar veel partijen in de gemeenteraad vragen zich af hoe hij vooraf het geld wil uitgeven, als dat er niet is. Merx benadrukt dat het niet zo is dat zoiets binnen twee jaar geregeld is, maar zou er wel een gooi naar willen doen.

GroenLinks vraagt zich af of het überhaupt wel mogelijk is, maar staat wel positief tegenover het voorstel. "Het Glazen Huis wilden we ook naar Dordrecht halen, maar de organisatie wilde het niet. We hadden niet de juiste pleinen." Merx houdt hoop: "Het begint met een idee, om onze stad nog beter nationaal en internationaal te vermarkten. Laten we het eerst eens gaan bekijken, voor we daadwerkelijk de dranghekken neerzetten."

De gemeente gaat zich niet inzetten voor de komst van een internationale wieleretappe naar Dordt. Aan het einde van de raadsvergadering werd duidelijk dat de VVD de motie heeft ingetrokken.

Lees ook

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.