gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Haan zet Leerpark op stelten

2b478cc2578b35b19b644e4f777555b2

Terwijl er donderdagochtend vroeg nog geen kip te zien was, kraaide er op het Leerpark een verdwaalde haan op los.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bloemist Armand Septer ontdekte de haan rond de klok van half zeven toen hij zijn winkel wilde klaarmaken voor opening. Volgends Septer kraaide haantje de voorste de bovenburen wakker.

Het beestje werd ‘s middags opgehaald door de dierenambulance. Leerlingen van de omliggende scholen op het Leerpark konden het niet laten om als kippen zonder kop de haan op te jagen. “We zijn al drie keer gebeld dat de haan hier zit en werd opgejaagd door de jeugd,” stelt dierenambulancebroeder René.

De dierenambulance brengen het dier naar Vogelklas Karel Schot of laten hem op een rustigere plek in het wild los. In zo'n natuurlijke habitat kan een haan goed overleven.

Waar het de haan vandaan komt is een raadsel. Volgens Septer zou het zomaar kunnen dat-ie van het kamp iets verder op komt. Zijn bovenburen kunnen vanavond in ieder geval weer met de kippen op stok.

Lees ook

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.