Dordrecht, Netherlands

Haan zet Leerpark op stelten

Terwijl er donderdagochtend vroeg nog geen kip te zien was, kraaide er op het Leerpark een verdwaalde haan op los.
Petra Scheurwater | 20 juni 2019 21:18 | Aangepast op 20 juni 2019 21:18
Bloemist Armand Septer ontdekte de haan rond de klok van half zeven toen hij zijn winkel wilde klaarmaken voor opening. Volgends Septer kraaide haantje de voorste de bovenburen wakker.

Het beestje werd ‘s middags opgehaald door de dierenambulance. Leerlingen van de omliggende scholen op het Leerpark konden het niet laten om als kippen zonder kop de haan op te jagen. “We zijn al drie keer gebeld dat de haan hier zit en werd opgejaagd door de jeugd,” stelt dierenambulancebroeder René.

De dierenambulance brengen het dier naar Vogelklas Karel Schot of laten hem op een rustigere plek in het wild los. In zo'n natuurlijke habitat kan een haan goed overleven.

Waar het de haan vandaan komt is een raadsel. Volgens Septer zou het zomaar kunnen dat-ie van het kamp iets verder op komt. Zijn bovenburen kunnen vanavond in ieder geval weer met de kippen op stok.

Lees ook

Dader van Rolex-roof op Marco Boogers vangt bot bij Hoge Raad

De veroordeling van Elton G., die betrokken was bij de Rolex-roof op oud-profvoetballer Marco Booger...

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...