gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Haardhoutdag in Boswachterij de Elzen

c1fb3d9c52be9e35f915ec665fc0b00b.jpg

Vuurstokers opgelet! Zaterdag kan er hout op worden gehaald bij Boswachterij de Elzen. Het hout is afkomstig van zieke essen en is op handzaam formaat gezaagd.

Jeroen Kroon |  | Aangepast op
Staatsbosbeheer organiseert de haardhoutdag in Boswachterij de Elzen. Particulieren kunnen die dag hout ophalen dat afkomstig is van de kap van de bomen die getroffen waren door een agressieve essentakziekte. Sinds 2010 tast deze ziekte overal in Nederland essen aan.

Voordat het hout daadwerkelijk in gebruik genomen kan worden is nog wel wat werk en geduld nodig. Het hout ligt namelijk verspreid over het bosvak, daarom is bij het ophalen mankracht nodig. Daarna is het nog eventjes wachten voor het de kachel in kan, het hout heeft nog ongeveer twee jaar nodig om te drogen.

Houtliefhebben kunnen het hout alleen ophalen, als ze zich hebben aangemeld op de website van staadsbosbeheer. Hier vind men informatie over de kosten en de locatie.

Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.