gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Haardhoutdag in Boswachterij de Elzen

c1fb3d9c52be9e35f915ec665fc0b00b.jpg

Vuurstokers opgelet! Zaterdag kan er hout op worden gehaald bij Boswachterij de Elzen. Het hout is afkomstig van zieke essen en is op handzaam formaat gezaagd.

Jeroen Kroon |  | Aangepast op
Staatsbosbeheer organiseert de haardhoutdag in Boswachterij de Elzen. Particulieren kunnen die dag hout ophalen dat afkomstig is van de kap van de bomen die getroffen waren door een agressieve essentakziekte. Sinds 2010 tast deze ziekte overal in Nederland essen aan.

Voordat het hout daadwerkelijk in gebruik genomen kan worden is nog wel wat werk en geduld nodig. Het hout ligt namelijk verspreid over het bosvak, daarom is bij het ophalen mankracht nodig. Daarna is het nog eventjes wachten voor het de kachel in kan, het hout heeft nog ongeveer twee jaar nodig om te drogen.

Houtliefhebben kunnen het hout alleen ophalen, als ze zich hebben aangemeld op de website van staadsbosbeheer. Hier vind men informatie over de kosten en de locatie.

Lees ook

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.