gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hangt jouw kunstwerk straks in een museum in Varna?

f320c7f23c06c08303d5a5f784e502cd.jpg

De stichting Dordrecht-Varna is op zoek naar Dordtse kunstenaars die hun werk willen tonen in Bulgarije. In totaal is er plek voor zes artistieke Dordtenaren op een expositie in de stad waar Dordrecht een stedenband mee onderhoudt.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
De expositie wordt gehouden in de Boris Georgiev Art Gallery, het gemeentelijk museum voor moderne en contemporary art in Varna. De expositie, die van 19 juni tot 10 juli te zien zal zijn, is een ontmoeting tussen kunstenaars uit Dordrecht en Varna. De zes uit Varna zijn al geselecteerd.

Alle vormen van kunst zijn welkom. Van de kunstenaars wordt wel verwacht dat ze meereizen naar Varna van maandag 17 t/m vrijdag 21 juni en dat ze actief betrokken zijn bij de voorbereiding en de inrichting van de expositie.

Kunstenaars die geïnteresseerd zijn kunnen zich aanmelden via jpeters@dordrechtvarna.nl. Dat kan tot uiterlijk 30 april. De selectie vindt plaats in de dezelfde week. Uiterlijk 3 mei is bekend of je geselecteerd bent. Stuur met je mail een korte motivatie, een biografie en foto van jezelf en van tien van je werken mee.

Stedenbanden
Een stedenband is een soort vriendschap tussen gemeenten. Doel is kennis en cultuur met elkaar uit te wisselen. Regelmatig gaan delegaties bij elkaar op bezoek. Varna is niet de enige stad waarmee Dordrecht een stedenband heeft. Dordt is ook verbonden met Bamenda (in Kameroen), Dordrecht (in Zuid-Afrika), Recklinghausen (in Duitsland) en Hastings (in Engeland).

Lees ook

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin in Dordrecht is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.