gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Harde wind, maar schade valt mee

Het is niet extreem druk bij de brandweer in Dordrecht. Tot dusver moesten ze negen keer op pad wegens stormschade. Het gaat vooral om afgewaaide dakbedekking bij schuurtjes en een paar omgewaaide bomen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Het valt mee in Dordrecht", zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio, "ook afgelopen nacht en vanochtend is er hier niet veel gebeurd. Maar wat voor ons een kleine schade is, kan voor betrokkenen emotioneel hard aankomen." Ze doelt daarmee op een dak dat van een serre afwaaide. Dat gebeurde overigens niet in Dordrecht.

Buiten Dordrecht richt de wind meer schade aan. "In Zuid Holland Zuid zitten we al over de 100 meldingen. Dan hebben we het over de Drechtsteden, Alblasserwaard, Vijfheerenlanden en de Zwijndrechtse Waard. Ook daar gaat het vooral om losse dakbedekking, afgevallen takken en omgevallen bomen. "er zijn nergens slachtoffers gevallen."

Ondanks de aangekondigde storm, heeft de brandweer geen extra menskracht ingezet. "We kunnen ons hier ook niet goed op voorbereiden. Het is afwachten wat er gebeurt. We proberen van tevoren, samen met de gemeente, zoveel mogelijk te waarschuwen en mensen te adviseren losse spullen weg- of vast te zetten", zegt de woordvoerder.

Lees ook

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.