Dordrecht, Netherlands

Hardere aanpak overlast Vogelplein

De politie treedt voortaan harder op tegen overlastveroorzakers op het Vogelplein. Het is met onmiddellijke ingang verboden in groepen bij elkaar te staan. Reden is de aanhoudende en ernstige overlast op het Vogelplein.
Peter Tromp | 15 april 2015 15:00 | Aangepast op 15 april 2015 15:00
De politie maakt gebruik van het samenscholingsverbod dat is opgenomen in de  Algemeen Plaatselijke Verordening (APV). Het geldt in de gehele stad, maar er wordt doorgaans geen gebruik van gemaakt. Nu dus wel op het Vogelplein. Het geeft de politie de mogelijkheid al in te grijpen, voordat er sprake is van overlast. Dat ingrijpen kan bestaan uit bekeuren of oppakken. 
Op het Vogelplein is al jaren sprake van ernstige overlast door de jeugd. Eén van de dieptepunten was de vuurwerkbom op 30 december vorig jaar, die de auto van een buurtbewoner vernielde. De gemeenteraad sprak toen al van onaanvaardbaar gedrag.

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft vrijdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld teg...

Minister: polder deels onder water, maar veel voorzieningen blijven

De Hel- en Zuilespolder wordt flink onder handen genomen. Maar niet getreurd: de fiets- en wandelpad...

Baggerfestival van start: 'Er is bijna te veel te doen om op te noemen'

Het had dit jaar wat voeten in de aarde, maar het Baggerfestival is weer losgebarsten. Bezoekers kun...

Zaterdag in Studio De Witt: oud-waarnemer Peter van der Velden

Studio De Witt trakteert luisteraars deze zaterdag opnieuw op een scherpzinnige en veelzijdige uitze...

Op Pad Met Ad op TV: op vaartocht met Dordtse duizendpoot Jaap Bouman

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad geeft presentator Ad van den Herik het roer eens over: J...

Kunst saai? Aaibare muur en discobol in tentoonstelling bewijzen van niet

Kunst moet voor kinderen een stuk aantrekkelijker worden, dachten ze bij het Dordrechts Museum. De n...