gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hardere aanpak overlast Vogelplein

De politie treedt voortaan harder op tegen overlastveroorzakers op het Vogelplein. Het is met onmiddellijke ingang verboden in groepen bij elkaar te staan. Reden is de aanhoudende en ernstige overlast op het Vogelplein.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De politie maakt gebruik van het samenscholingsverbod dat is opgenomen in de  Algemeen Plaatselijke Verordening (APV). Het geldt in de gehele stad, maar er wordt doorgaans geen gebruik van gemaakt. Nu dus wel op het Vogelplein. Het geeft de politie de mogelijkheid al in te grijpen, voordat er sprake is van overlast. Dat ingrijpen kan bestaan uit bekeuren of oppakken. 
Op het Vogelplein is al jaren sprake van ernstige overlast door de jeugd. Eén van de dieptepunten was de vuurwerkbom op 30 december vorig jaar, die de auto van een buurtbewoner vernielde. De gemeenteraad sprak toen al van onaanvaardbaar gedrag.

Lees ook

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.