gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Heb je even voor mij? Oh-e-oh!

1d1396bada863275c61276468e9d2c96

Hoewel Big Rivers vrijdag pas officieel van start gaat, kregen we dit weekend al wel vast een voorproefje met Ameezing. Normaal gesproken een onderdeel van het festival, maar nu een optreden op zich. Het projectkoor onder leiding van John Stinissen liet het publiek weer even hun zorgen vergeten met klassiekers van vaderlandse bodem.

Marjolein Vos |  | Aangepast op

Vanaf het eerste nummer zat de sfeer er meteen lekker in. En dat mag ook wel, want er is hard op geoefend door het koor om de teksten zo goed mogelijk te laten klinken. Al is dat niet het belangrijkste bij Ameezing. “Ik ben zo ontzettend blij dat we weer met zoveel mensen bij elkaar kunnen zijn”, zegt Stinissen met een grote glimlach op zijn gezicht. “Het koor zingt geweldig! Ameezing is samenzijn, we doen het samen!” “Het verbroederd, daar gaat het om bij Ameezing”, voegt Cees van der Meer eraan toe, die ieder jaar in zijn passende outfit het publiek opwarmt.

Bij andere concerten wordt het soms afgeraden, maar tijdens Ameezing wordt het publiek zelfs aangemoedigd om zo hard mogelijk mee te zingen. Voor wie de teksten niet kent, kon de woorden meelezen op een scherm. Eigenlijk een grote karaoke-middag dus. Het meeswingen was dit jaar wel iets lastiger: waar voorheen iedereen op het grasveld voor het podium aan de voet van de Grote Kerk stond, was er nu een tribune opgebouwd. “Het is wel een andere opzet, ja. Dat heeft te maken met de Stadsopera Maria van Muziektheater Hollands Diep die hier voorstellingen heeft”, legt festivaldirecteur Liselotte Gatzen uit. “Maar opzich is het wel fijn voor mensen dat ze kunnen zitten.”
651702bcf787ad16c6c7974e897fabe0
Bij andere concerten wordt het soms afgeraden, maar tijdens Ameezing wordt het publiek zelfs aangemoedigd om zo hard mogelijk mee te zingen. Voor wie de teksten niet kent, kon de woorden meelezen op een scherm. Eigenlijk een grote karaoke-middag dus. Het meeswingen was dit jaar wel iets lastiger: waar voorheen iedereen op het grasveld voor het podium aan de voet van de Grote Kerk stond, was er nu een tribune opgebouwd. “Het is wel een andere opzet, ja. Dat heeft te maken met de Stadsopera Maria van Muziektheater Hollands Diep die hier voorstellingen heeft”, legt festivaldirecteur Liselotte Gatzen uit. “Maar opzich is het wel fijn voor mensen dat ze kunnen zitten.”
d42ff295e2d844c7757722ac2aefbf3c
Zitten kon, maar een deel van het publiek kon het niet laten om toch aan te sluiten in de polonaise tijdens de hits van Hazes en Bauer. Een goede opmars naar het echte Big Rivers, vindt Gatzen, waar ze rijkhalzend naar uitkijkt. “Het was best een lastig jaar qua organisatie. Maar dit is ongelooflijk, zoveel mensen weer. En iedereen is blij!”

RTV Dordrecht heeft een uitgebreide impressie gemaakt van Ameezing. Die is later deze zomer te zien op al onze kanalen.
d1fcf32ba727989e6e7dea5a50972f61

Lees meer over:

|

Lees ook

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”