gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Heeft Zwijndrechtse schutter 'Lucky' een geestelijke stoornis? Deskundigen hebben geen idee

0c0c71e3264207613883c4815ba1060e

Deskundigen hebben niet kunnen vaststellen of moordverdachte Minh V. een geestelijke stoornis heeft. De 51-jarige man is wekenlang geobserveerd in het Pieter Baan Centrum (PBC) maar heeft aan geen enkel onderzoek meegedaan. Minh V. alias 'Lucky' schoot op 21 januari 2023 zijn ex-vriendin Anneke en haar moeder neer in Zwijndrecht. Moeder Michel kwam om het leven, Anneke raakte zwaar gewond.

Rijnmond |  | Aangepast op
De schutter was daarna een maand op de vlucht en kon na een tip eind februari in Schiedam worden aangehouden. Justitie had voor de gouden tip 30.000 euro uitgeloofd. Dit bedrag is verdeeld onder twee tipgevers.
De man is in oktober van het vorig jaar naar het PBC gestuurd, maar daar is volgens zijn advocaat Karsten Verkaart niet veel uitgekomen. "Hij heeft alles geweigerd; de conclusie van de onderzoekers is kort: ze kunnen geen advies geven over een eventuele behandeling."

Het Openbaar Ministerie wilde kijken of Minh V. een geestelijke stoornis heeft, zodat tbs kan worden geëist. Justitie gaat er vanuit dat 'Lucky' al langer een moordplan had, gericht tegen zijn ex-vriendin. Zelf zegt hij destijds in paniek te hebben geschoten.

In de afgelopen maanden is een groot aantal getuigen gehoord, voornamelijk mensen die in het winkelcentrum in Zwijndrecht aanwezig waren tijdens de schietpartij.

Opnieuw niet aanwezig
V. was maandag tijdens een korte zitting in Dordrecht opnieuw niet zelf aanwezig in de rechtszaal. Het was de laatste inleidende zitting: op 15 mei wordt de zaak inhoudelijk behandeld.

De grote vraag is of Minh V. op die datum vanuit zijn cel naar de rechtbank wil komen. Zijn advocaat kon daar nog geen zekerheid over geven; het OM vindt dat hij er sowieso moet zijn.

Ook de Dordtse rechter merkte alvast op 'zijn aanwezigheid op prijs te stellen'. Dat betekent dat de verdachte wordt opgehaald, als blijkt dat hij weigert voor de rechter te verschijnen.

Dit is een artikel van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.