gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Heeft Zwijndrechtse schutter 'Lucky' een geestelijke stoornis? Deskundigen hebben geen idee

0c0c71e3264207613883c4815ba1060e.jpg

Deskundigen hebben niet kunnen vaststellen of moordverdachte Minh V. een geestelijke stoornis heeft. De 51-jarige man is wekenlang geobserveerd in het Pieter Baan Centrum (PBC) maar heeft aan geen enkel onderzoek meegedaan. Minh V. alias 'Lucky' schoot op 21 januari 2023 zijn ex-vriendin Anneke en haar moeder neer in Zwijndrecht. Moeder Michel kwam om het leven, Anneke raakte zwaar gewond.

Rijnmond |  | Aangepast op
De schutter was daarna een maand op de vlucht en kon na een tip eind februari in Schiedam worden aangehouden. Justitie had voor de gouden tip 30.000 euro uitgeloofd. Dit bedrag is verdeeld onder twee tipgevers.
De man is in oktober van het vorig jaar naar het PBC gestuurd, maar daar is volgens zijn advocaat Karsten Verkaart niet veel uitgekomen. "Hij heeft alles geweigerd; de conclusie van de onderzoekers is kort: ze kunnen geen advies geven over een eventuele behandeling."

Het Openbaar Ministerie wilde kijken of Minh V. een geestelijke stoornis heeft, zodat tbs kan worden geëist. Justitie gaat er vanuit dat 'Lucky' al langer een moordplan had, gericht tegen zijn ex-vriendin. Zelf zegt hij destijds in paniek te hebben geschoten.

In de afgelopen maanden is een groot aantal getuigen gehoord, voornamelijk mensen die in het winkelcentrum in Zwijndrecht aanwezig waren tijdens de schietpartij.

Opnieuw niet aanwezig
V. was maandag tijdens een korte zitting in Dordrecht opnieuw niet zelf aanwezig in de rechtszaal. Het was de laatste inleidende zitting: op 15 mei wordt de zaak inhoudelijk behandeld.

De grote vraag is of Minh V. op die datum vanuit zijn cel naar de rechtbank wil komen. Zijn advocaat kon daar nog geen zekerheid over geven; het OM vindt dat hij er sowieso moet zijn.

Ook de Dordtse rechter merkte alvast op 'zijn aanwezigheid op prijs te stellen'. Dat betekent dat de verdachte wordt opgehaald, als blijkt dat hij weigert voor de rechter te verschijnen.

Dit is een artikel van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

artikelfoto oversteken stadspolders.png

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

kilttunnel foto.png

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36.jpg

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

PSX_20260529_191757.jpg

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026.jpg

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.