gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Heeft Zwijndrechtse schutter 'Lucky' een geestelijke stoornis? Deskundigen hebben geen idee

0c0c71e3264207613883c4815ba1060e

Deskundigen hebben niet kunnen vaststellen of moordverdachte Minh V. een geestelijke stoornis heeft. De 51-jarige man is wekenlang geobserveerd in het Pieter Baan Centrum (PBC) maar heeft aan geen enkel onderzoek meegedaan. Minh V. alias 'Lucky' schoot op 21 januari 2023 zijn ex-vriendin Anneke en haar moeder neer in Zwijndrecht. Moeder Michel kwam om het leven, Anneke raakte zwaar gewond.

Rijnmond |  | Aangepast op
De schutter was daarna een maand op de vlucht en kon na een tip eind februari in Schiedam worden aangehouden. Justitie had voor de gouden tip 30.000 euro uitgeloofd. Dit bedrag is verdeeld onder twee tipgevers.
De man is in oktober van het vorig jaar naar het PBC gestuurd, maar daar is volgens zijn advocaat Karsten Verkaart niet veel uitgekomen. "Hij heeft alles geweigerd; de conclusie van de onderzoekers is kort: ze kunnen geen advies geven over een eventuele behandeling."

Het Openbaar Ministerie wilde kijken of Minh V. een geestelijke stoornis heeft, zodat tbs kan worden geëist. Justitie gaat er vanuit dat 'Lucky' al langer een moordplan had, gericht tegen zijn ex-vriendin. Zelf zegt hij destijds in paniek te hebben geschoten.

In de afgelopen maanden is een groot aantal getuigen gehoord, voornamelijk mensen die in het winkelcentrum in Zwijndrecht aanwezig waren tijdens de schietpartij.

Opnieuw niet aanwezig
V. was maandag tijdens een korte zitting in Dordrecht opnieuw niet zelf aanwezig in de rechtszaal. Het was de laatste inleidende zitting: op 15 mei wordt de zaak inhoudelijk behandeld.

De grote vraag is of Minh V. op die datum vanuit zijn cel naar de rechtbank wil komen. Zijn advocaat kon daar nog geen zekerheid over geven; het OM vindt dat hij er sowieso moet zijn.

Ook de Dordtse rechter merkte alvast op 'zijn aanwezigheid op prijs te stellen'. Dat betekent dat de verdachte wordt opgehaald, als blijkt dat hij weigert voor de rechter te verschijnen.

Dit is een artikel van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

fotooo

poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg duiken beelden op van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Gezondheid

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.