gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Heeft Zwijndrechtse schutter 'Lucky' een geestelijke stoornis? Deskundigen hebben geen idee

0c0c71e3264207613883c4815ba1060e.jpg

Deskundigen hebben niet kunnen vaststellen of moordverdachte Minh V. een geestelijke stoornis heeft. De 51-jarige man is wekenlang geobserveerd in het Pieter Baan Centrum (PBC) maar heeft aan geen enkel onderzoek meegedaan. Minh V. alias 'Lucky' schoot op 21 januari 2023 zijn ex-vriendin Anneke en haar moeder neer in Zwijndrecht. Moeder Michel kwam om het leven, Anneke raakte zwaar gewond.

Rijnmond |  | Aangepast op
De schutter was daarna een maand op de vlucht en kon na een tip eind februari in Schiedam worden aangehouden. Justitie had voor de gouden tip 30.000 euro uitgeloofd. Dit bedrag is verdeeld onder twee tipgevers.
De man is in oktober van het vorig jaar naar het PBC gestuurd, maar daar is volgens zijn advocaat Karsten Verkaart niet veel uitgekomen. "Hij heeft alles geweigerd; de conclusie van de onderzoekers is kort: ze kunnen geen advies geven over een eventuele behandeling."

Het Openbaar Ministerie wilde kijken of Minh V. een geestelijke stoornis heeft, zodat tbs kan worden geëist. Justitie gaat er vanuit dat 'Lucky' al langer een moordplan had, gericht tegen zijn ex-vriendin. Zelf zegt hij destijds in paniek te hebben geschoten.

In de afgelopen maanden is een groot aantal getuigen gehoord, voornamelijk mensen die in het winkelcentrum in Zwijndrecht aanwezig waren tijdens de schietpartij.

Opnieuw niet aanwezig
V. was maandag tijdens een korte zitting in Dordrecht opnieuw niet zelf aanwezig in de rechtszaal. Het was de laatste inleidende zitting: op 15 mei wordt de zaak inhoudelijk behandeld.

De grote vraag is of Minh V. op die datum vanuit zijn cel naar de rechtbank wil komen. Zijn advocaat kon daar nog geen zekerheid over geven; het OM vindt dat hij er sowieso moet zijn.

Ook de Dordtse rechter merkte alvast op 'zijn aanwezigheid op prijs te stellen'. Dat betekent dat de verdachte wordt opgehaald, als blijkt dat hij weigert voor de rechter te verschijnen.

Dit is een artikel van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.