gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Heeft Zwijndrechtse schutter 'Lucky' een geestelijke stoornis? Deskundigen hebben geen idee

0c0c71e3264207613883c4815ba1060e

Deskundigen hebben niet kunnen vaststellen of moordverdachte Minh V. een geestelijke stoornis heeft. De 51-jarige man is wekenlang geobserveerd in het Pieter Baan Centrum (PBC) maar heeft aan geen enkel onderzoek meegedaan. Minh V. alias 'Lucky' schoot op 21 januari 2023 zijn ex-vriendin Anneke en haar moeder neer in Zwijndrecht. Moeder Michel kwam om het leven, Anneke raakte zwaar gewond.

Rijnmond |  | Aangepast op
De schutter was daarna een maand op de vlucht en kon na een tip eind februari in Schiedam worden aangehouden. Justitie had voor de gouden tip 30.000 euro uitgeloofd. Dit bedrag is verdeeld onder twee tipgevers.
De man is in oktober van het vorig jaar naar het PBC gestuurd, maar daar is volgens zijn advocaat Karsten Verkaart niet veel uitgekomen. "Hij heeft alles geweigerd; de conclusie van de onderzoekers is kort: ze kunnen geen advies geven over een eventuele behandeling."

Het Openbaar Ministerie wilde kijken of Minh V. een geestelijke stoornis heeft, zodat tbs kan worden geëist. Justitie gaat er vanuit dat 'Lucky' al langer een moordplan had, gericht tegen zijn ex-vriendin. Zelf zegt hij destijds in paniek te hebben geschoten.

In de afgelopen maanden is een groot aantal getuigen gehoord, voornamelijk mensen die in het winkelcentrum in Zwijndrecht aanwezig waren tijdens de schietpartij.

Opnieuw niet aanwezig
V. was maandag tijdens een korte zitting in Dordrecht opnieuw niet zelf aanwezig in de rechtszaal. Het was de laatste inleidende zitting: op 15 mei wordt de zaak inhoudelijk behandeld.

De grote vraag is of Minh V. op die datum vanuit zijn cel naar de rechtbank wil komen. Zijn advocaat kon daar nog geen zekerheid over geven; het OM vindt dat hij er sowieso moet zijn.

Ook de Dordtse rechter merkte alvast op 'zijn aanwezigheid op prijs te stellen'. Dat betekent dat de verdachte wordt opgehaald, als blijkt dat hij weigert voor de rechter te verschijnen.

Dit is een artikel van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.