Dordrecht, Netherlands

Helft aanvragen overbruggingsregeling al uitgekeerd

Tien dagen na de opening van het loket van de Sociale Dienst Drechtsteden loopt het nog steeds storm. Zo'n 1500 zzp'ers en kleine ondernemers hebben inmiddels geld gekregen van de lokale overheid als overbrugging. En dat is een hele prestatie, volgens wethouder Peter Heijkoop.
Marjolein Vos | 1 april 2020 12:24 | Aangepast op 1 april 2020 12:24
"Toen het kabinet met maatregelen kwam, zijn we (de gemeenten en de Sociale Dienst Drechtsteden) gelijk ervoor gaan zitten om deze regeling te organiseren voor voor Dordtse en Drechtsteden-ondernemers. Vorige week maandag gingen we als eerste in Nederland live", vertelt de wethouder. Hij is er trots op dat er inmiddels 3000 aanvragen zijn ingediend, waarvan de helft al afgehandeld is. "Des te meer omdat veel steden het nog niet in de benen hebben kunnen krijgen, kijk bijvoorbeeld naar Rotterdam".

De overbruggingsregeling is speciaal bedoeld voor kleine zelfstandigen, maar de wethouder zegt ook soepel te zijn bij de aanvraag van andere hulp. "Er zijn natuurlijk ook medewerkers met kleine contracten", licht hij toe.

"We gaan heel soepel om met aanvragen van uitkering voor hen. We laten ze niet weken naar werk zoeken, zoals normaal gesproken, want heel veel werk is er nu niet. Nog wel in de logistiek en bij supermarkten, dus daar proberen we nog mensen te plaatsen, want een baan is toch het mooiste. Maar het gaat nu vooral om zekerheid in bestaansrecht. Dat mensen nog eten kunnen kopen en de huur kunnen betalen".

Het loket van de Sociale Dienst Drechtsteden blijft voorlopig gewoon bereikbaar voor ondernemers en is via

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...