"Toen het kabinet met maatregelen kwam, zijn we (de gemeenten en de Sociale Dienst Drechtsteden) gelijk ervoor gaan zitten om deze regeling te organiseren voor voor Dordtse en Drechtsteden-ondernemers. Vorige week maandag gingen we als eerste in Nederland live", vertelt de wethouder. Hij is er trots op dat er inmiddels 3000 aanvragen zijn ingediend, waarvan de helft al afgehandeld is. "Des te meer omdat veel steden het nog niet in de benen hebben kunnen krijgen, kijk bijvoorbeeld naar Rotterdam".
De overbruggingsregeling is speciaal bedoeld voor kleine zelfstandigen, maar de wethouder zegt ook soepel te zijn bij de aanvraag van andere hulp. "Er zijn natuurlijk ook medewerkers met kleine contracten", licht hij toe.
"We gaan heel soepel om met aanvragen van uitkering voor hen. We laten ze niet weken naar werk zoeken, zoals normaal gesproken, want heel veel werk is er nu niet. Nog wel in de logistiek en bij supermarkten, dus daar proberen we nog mensen te plaatsen, want een baan is toch het mooiste. Maar het gaat nu vooral om zekerheid in bestaansrecht. Dat mensen nog eten kunnen kopen en de huur kunnen betalen".
Het loket van de Sociale Dienst Drechtsteden blijft voorlopig gewoon bereikbaar voor ondernemers en is via