gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Helft van de horeca staat op omvallen

8a5c20a6b7fcf65bd7882fe51265bcf4.jpg

Als niet soepeler kan worden omgegaan met de anderhalve meter regel, dan valt binnen enkele maanden de helft van de horeca om. Dit zegt voorzitter Madelon Janssen van Horeca Nederland afdeling Drechtsteden. "Veel ondernemers hebben het moeilijk. Het is kommer en kwel."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Bjorn van Dijl, eigenaar van zeven horecazaken in Dordrecht, Papendrecht en Alblasserdam, mist de helft van zijn omzet. De vraag is voor hem niet zozeer hoe lang hij het nog volhoudt: "Hoe lang is dit nog leuk? Als er niets verandert, dan stop ik er mee na de Kerst."

Talloze ondernemers hebben het moeilijker dan Van Dijl, weet Janssen: "De kosten lopen door, de tegemoetkoming vanuit de overheid is echt onvoldoende en de regels, met maximaal 30 mensen binnen en zelfs als het er straks 100 worden, zijn eigenlijk onwerkbaar."

Op landelijk niveau pleit haar belangenvereniging voor soepeler omgaan met de anderhalve meter: "Die maakt het werk in de horeca ondoenlijk." Van Dijl pleit niet voor afschaffing. "Afstand bewaren lijkt me wel nodig, maar in de praktijk is het soms erg moeilijk voor personeel en gasten."

Hij heeft ook de indruk dat er door de overheid met twee maten gemeten wordt. "Het lijkt wel of wij veel strenger gecontroleerd worden dan andere sectoren". Janssen beaamt het: "Dat geluid hoor ik van veel ondernemers. In de supermarkt en andere winkels wordt meer door de vingers gezien."

Naast regels heeft de horeca ook te maken met een traag terugkerende klandizie, merkt Van Dijl: "Mensen aarzelen nog een beetje om weer uit te gaan. Ze willen wel weer het terras op, maar lijken nog een beetje huiverig om binnen te gaan zitten."

(foto: Jordy Nijenhuis)


Lees ook

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.

foto herdenking dubbeldam.jpg

Eén minuut stilte bij herdenking Artilleriemonument in Dubbeldam

In Dubbeldam werd afgelopen zaterdag de jaarlijkse herdenking van de derde afdeling van het 14e Regiment Artillerie (III-14 RA) gehouden. Tijdens deze herdenking wordt stilgestaan bij de zes gevallen leden van dit regiment. De commandant en vijf soldaten zijn tijdens de gevechten tegen de Nazi’s in mei 1940 omgekomen.

alcoholcontrolepolitie.png

Meer dan 50 bestuurders met alcohol of drugs op betrapt bij grote verkeerscontrole

Bij een grote verkeerscontrole in Dordrecht zijn afgelopen weekend meer dan vijftig bestuurders betrapt op rijden onder invloed. Op meerdere plekken in de stad werden vrijdagavond in totaal ruim 5200 voertuigen gecontroleerd. Ook op het water werden controles uitgevoerd bij vijftig schepen.

vaneesterenpleinfb.png

Fatbiker duwt man (80) in bosjes en mishandelt omstander

Een 80-jarige man is in het bijzijn van zijn kleinkinderen mishandeld door een jongen op een fatbike. Dat gebeurde in Dordrecht nadat de fatbiker op hoge snelheid voorbij racete. Een omstander wilde helpen, maar werd ook mishandeld.

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33307521.jpg

Ouderen, onder wie 96-jarige, opgelicht: met hun passen gepind in deze streek

De bankpas van een opgelichte man uit het Limburgse Vaals is eerder dit jaar gebruikt in onder meer Hardinxveld-Giessendam. Ook de pas in een andere oplichtingszaak, in Lopik, is in onze streek gebruikt. De politie is op zoek naar de verdachten en heeft beelden verspreid.

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.