gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Helft van de horeca staat op omvallen

8a5c20a6b7fcf65bd7882fe51265bcf4.jpg

Als niet soepeler kan worden omgegaan met de anderhalve meter regel, dan valt binnen enkele maanden de helft van de horeca om. Dit zegt voorzitter Madelon Janssen van Horeca Nederland afdeling Drechtsteden. "Veel ondernemers hebben het moeilijk. Het is kommer en kwel."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Bjorn van Dijl, eigenaar van zeven horecazaken in Dordrecht, Papendrecht en Alblasserdam, mist de helft van zijn omzet. De vraag is voor hem niet zozeer hoe lang hij het nog volhoudt: "Hoe lang is dit nog leuk? Als er niets verandert, dan stop ik er mee na de Kerst."

Talloze ondernemers hebben het moeilijker dan Van Dijl, weet Janssen: "De kosten lopen door, de tegemoetkoming vanuit de overheid is echt onvoldoende en de regels, met maximaal 30 mensen binnen en zelfs als het er straks 100 worden, zijn eigenlijk onwerkbaar."

Op landelijk niveau pleit haar belangenvereniging voor soepeler omgaan met de anderhalve meter: "Die maakt het werk in de horeca ondoenlijk." Van Dijl pleit niet voor afschaffing. "Afstand bewaren lijkt me wel nodig, maar in de praktijk is het soms erg moeilijk voor personeel en gasten."

Hij heeft ook de indruk dat er door de overheid met twee maten gemeten wordt. "Het lijkt wel of wij veel strenger gecontroleerd worden dan andere sectoren". Janssen beaamt het: "Dat geluid hoor ik van veel ondernemers. In de supermarkt en andere winkels wordt meer door de vingers gezien."

Naast regels heeft de horeca ook te maken met een traag terugkerende klandizie, merkt Van Dijl: "Mensen aarzelen nog een beetje om weer uit te gaan. Ze willen wel weer het terras op, maar lijken nog een beetje huiverig om binnen te gaan zitten."

(foto: Jordy Nijenhuis)


Lees ook

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.