Dordrecht, Netherlands

Herdenking Eerste Vrije Statenvergadering

Donderdagavond wordt op het hof de eerste vrije Statenvergadering van 1572 herdacht met toespraken en een hagepreek. Sprekers zijn burgemeester Wouter Kolff, dominee Mathijs Haak, burgemeester Pieter Verhoeve (Oudewater) en Jan Terlouw.
Robert van Loon | 18 juli 2018 11:07 | Aangepast op 18 juli 2018 11:07
De bijeenkomst start om 19.00 uur met een welkom van directeur Peter Schoon. Daarna volgen de sprekers en muziek van het Hagepreek Ensemble. Hagepreken waren samenkomsten van protestanten die in de 16e eeuw vervolgd werden door de Inquisitie. Om 21.15 uur is er in The Movies de filmvoorstelling ´Do The Right Thing'.


In de Statenvergadering kwamen de Geuzen, Willem van Oranje en vertegenwoordigers van steden bij elkaar om te praten over de organisatie van het verzet tegen de Spanjaarden en de vrijheid van godsdienst.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...