Daar wordt ook om 10.00 uur een nieuwe kas geopend door wethouder Rik van der Linden. Deze kas is betaald uit de nalatenschap van een familielid. De kas gaat dan ook de ‘Ome Baskas’ heten.
De Veldlinden biedt mensen met een beperking een dagbesteding in het boerenbedrijf. Deze ‘hulpboeren’ zijn al weken aan de slag met de voorbereidingen.
Er zijn kraampjes in de schuur en in een grote tent op het terrein. Maar de opzet is en blijft natuurlijk te kunnen zien wat er bij een zorgboerderij gebeurt. Wat wordt er allemaal gemaakt en verbouwd.
Voor de kinderen is er een workshop, waarbij ze spelenderwijs leren over de verschillende aspecten van het boerenbedrijf. Maar ze zijn natuurlijk ook lekker buiten en kunnen daar rijden, dieren knuffelen en rondspringen. En, niet te vergeten een ritje met de paardenkar maken.
De opbrengst van de dag is bestemd voor nieuwe investeringen in het bedrijf. Met name voor meer zonnepanelen, die de laatste jaren al voor flinke besparingen op de energiekosten hebben gezorgd.
De herfstmarkt duurt van 10.00 tot 15.00 uur. De boerderij zit aan de Noorderelsweg 14.