gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herinrichting Noorderhoofd prachtig, maar “bankjes niet geschikt voor ouderen”

940e20e1157f6846c69845b99b689b9a

De herinrichting van het Noorderhoofd aan de voet van de Prins Clausbrug in Dordrecht is afgerond. Het Noorderhoofd is nu voor fietsers en wandelaars dé entree tot de Dordtse binnenstad vanaf de Prins Clausbrug. Desondanks is er ook kritiek.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het (snel)fietspad over de brug is aangepast, net als de aanlanding op het Noorderhoofd. De definitieve bestrating van natuursteen en de brede plantenbakken met gevarieerd groen op het plein nodigen uit om even te gaan zitten. Je kunt er genieten van het uitzicht over het Wantij en de Beneden Merwede.

Maar die uitnodiging om van het uitzicht te gaan genieten op de nieuwe bankjes is bij buurtbewoner Dirk van Burgel niet in goede aarde gevallen. De bankjes zijn volgens hem niet geschikt voor het grote aantal ouderen dat daar nogal eens wil gaan zitten. Ze missen een rugleuning en zijn niet aantrekkelijk voor mensen die daar een uurtje of langer van de omgeving willen genieten.

VSP-fractievoorzitter Margret Stolk is heel blij met de herinrichting, maar vraagt zich ook af of de omwonenden vooraf wel goed zijn geïnformeerd over het soort bankjes dat is geplaatst. De oplossing is volgens Stolk heel simpel: “Zorg dat ook ouderen weer goed kunnen zitten en voeg een aantal rugleuningen toe.”

De reactie van het Dordtse gemeentebestuur: “Het ontwerp van het Noorderhoofd is tijdens een inloopbijeenkomst op 19 juli 2022 aan omwonenden voorgelegd. Ook is er regelmatig overleg geweest met het bestuur van de VVE Noorderlicht. Zowel bij de bijeenkomst als in de gesprekken is aangegeven dat de gemeente in de 3 grote plantenbakken zitelementen opneemt. Omwonenden konden tijdens de bijeenkomst reageren op het ontwerp. We hebben onder andere op verzoek van omwonenden nog prullenbakken toegevoegd. Ook wordt de verkeerssituatie nog nader tegen het licht gehouden.”

Kijk hieronder naar onze reportage hierover.

Lees ook

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

nk2026102893A09284

Ongeloof bij FC Dordrecht na nieuwe afgang: ‘De gifbeker moet helemaal leeg‘

Inspiratieloos, kwalitatief onvoldoende en nul stootkracht. Volledig terecht kegelden de amateurs van SC Genemuiden het armoedige FC Dordrecht woensdagavond uit de KNVB Beker. “Deze doet extra pijn”, merkt een gefrustreerde hoofdtrainer Paul Nuijten.

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.