gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Hof in het teken van bodemvondsten tijdens nationale Archeologiedagen

30fb1dd871e310f75a44bb206a2c5361

De Nationale Archeologiedagen vonden plaats op 16, 17 en 18 juni. Ze brachten het verleden tot leven met honderden evenementen door het hele land. In Dordrecht waren er in het Hof van Nederland meerdere activiteiten te bezoeken voor jong en oud.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De dagen worden georganiseerd door de AWN, de vereniging van Vrijwilligers in de Archeologie. Dat is een landelijke organisatie met 24 afdelingen door het hele land, die zich sterk maakt voor de bescherming van archeologisch erfgoed in Nederland. Bij het Hof waren er ook een aantal vrijwilligers aanwezig om te assisteren bij de verschillende activiteiten in en om het museum.

Zo was er buiten op het plein een informatiemarkt en liepen er levensechte Romeinen rond op het plein. Daar konden belangstellenden vragen stellen aan Romeinse soldaten, mozaiëken maken zoals die in Pompeï te zien zijn en zien hoe de geneeskunde zich bijna tweeduizend jaar geleden verhield tot die van nu. Daarvoor was een Romeinse dokter ingevlogen die alles wist van oude medische instrumenten.

Binnen konden belangstellenden in de kelder extra uitleg krijgen bij de archeologische collectie van Conservator Archeologie Deborah Paalman. Ook was er voor de kleinsten onder ons een ballenbad waarin ze op zoek konden naar historische voorwerpen.

Voor dertig gelukkige bezoekers was er de workshop Kijken als een archeoloog, waarbij een museumdocent met een kist vol middeleeuwse vondsten klaarstond om de bezoekers te leren kijken en analyseren als een archeoloog. Daarbij mochten de deelnemers aan de slag met echte archeologische vondsten uit Dordt.

Bekijk hieronder een korte sfeerreportage van de Nationale Archeologiedagen in Hof van Nederland.

Lees ook

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.