Dordrecht, Netherlands

Het klimaat op straat

Stichting DE STAD verzorgt op woensdag 11 november een inloopavond over de gevolgen van klimaatverandering op onze stad.
Gert van der Steen | 26 oktober 2015 11:41 | Aangepast op 26 oktober 2015 11:41
Door de toename van hevige regenbuien in de komende jaren zullen maatregelen om wateroverlast te voorkomen niet kunnen uitblijven. Welke aanpak nodig is en hoe de burger daarbij betrokken kan worden is het thema van deze avond.


Het programma is als volgt:

Anneke van Veen, bestuurslid Stichting DE STAD en waterdeskundige, verzorgt de introductie, gevolgd door een kort animatiefilmpje, Water Tekent de Stad.

Jorg Pieneman, gemeente Rotterdam, brengt het probleem in beeld en draagt oplossingen aan. Hij toont een impressie van de Rotterdamse Adaptatiestrategie.

Thomas Jansen en Karin Noeverman vertellen over Dordtse aandachtsgebieden.

William Nederpelt, projectleider Stadslab Wolkbreuk: Hoe betrekken we bewoners bij de aanpak?

Hiltrud Pötz van atelier groenblauw presenteert maatregelen om wateroverlast buitenshuis te voorkomen.

De avond wordt gehouden in Galerie De Compagnie aan de Kuipershaven. Vanaf 19.30 uur is de zaal open en om 20.00 uur begint het programma.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...