gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

927658d360e42130233ef96db664900d

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in de toekomst te maken te krijgen met een grotere reizigersstroom dan dat de stad nu gewend is, wat het station in de huidige staat nog niet aankan. En dus: "Krijgt het Leerpark een eigen station en gaat Station Dordrecht op de schop."

Redactie Streekomroep | Emmely Kokshoorn |  | Aangepast op
De overheid investeert flink in de 'Oude Lijn': de spoorlijn tussen Leiden en Dordrecht, die steden uit de Randstad met elkaar verbindt. "Het is echt de ruggengraat van de Randstad. We zijn dus trots dat Dordrecht hieraan kan en mag bijdragen", aldus wethouder Mobiliteit en Bereikbaarheid Joost Veldman.

Meer reizigers
Volgens gemeente Dordrecht moet het openbaar vervoer rond 2040 veel meer reizigers kunnen verwerken. In de toekomst zal er bijvoorbeeld vaker per uur een Sprinter tussen Leiden en Dordrecht rijden. Om op die reizigersstroom in te spelen, zijn er voor Dordrecht 'spoorplannen' ontwikkeld van zo'n 340 miljoen euro: het Leerpark krijgt een eigen station en Station Dordrecht wordt aangepast.

De afgelopen week heeft het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat in samenwerking met Prorail, NS, Provincie Zuid-Holland en de gemeente Dordrecht, vastgesteld wat er precies nodig is voor de twee Dordtse stations.

Campus Leerpark
Naast het Leerpark moet het nieuwe station ook het Albert Schweitzer ziekenhuis beter bereikbaar maken: "De grootste werkgever van onze stad", aldus Veldman. Het nieuwe station zal 'Campus Leerpark' gaan heten en zal een extra stop zijn tussen de stations Dordrecht Zuid en Station Dordrecht. Dit wordt gezien als een belangrijke toevoeging aan de Oude Lijn, omdat 'regionale voorzieningen voor onderwijs & innovatie, zorg en sport daar gebundeld.

"Het station Dordrecht Zuid blijft gelukkig gewoon bestaan, waardoor ook het zuiden van de stad gewoon met de trein bereikbaar blijft."

Op het Leerpark rijden de met leerlingen bepakte bussen nu nog af en aan, maar dat gaat met de komst van het nieuwe station ook veranderen. "Er rijden er nu wel heel veel. Dat moet anders", aldus de wethouder. Het station zal dus de primaire OV-voorziening worden.

Station Dordrecht
Ook gaat Station Dordrecht op de schop: de perrons, de loopbrug en de reizigerstunnel worden verbreed. Daarnaast wordt er geïnvesteerd in een 'veilige en prettige' omgeving rond het station. "Reizigers moeten hier met plezier overstappen of uitstappen", vertelt Veldman. "Het zou daarbij ook prachtig zijn als de monumentale hoofdingang van het station weer een hoofdrol gaat spelen. Het wordt erg mooi!"

Bekijk ook onze reportage over de stationsplannen op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

IMG_7637 (1)

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

archieffotopolitie

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.