gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Links Manifest

De drie linkse partijen in Dordrecht hebben besloten na de gemeenteraadsverkiezingen samen op te trekken. Daarom hebben ze hun overeenkomsten vastgelegd in een Links Manifest.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daarin pleiten zij voor een stad met diversiteit, maar waar iedereen kan meedoen. Zij willen een stad waar arbeid en inkomen eerlijk zijn verdeeld en waar wonen en zorg beschikbaar én betaalbaar zijn in schone en veilige wijken. Ook moet er meer aandacht komen voor groen en de circulaire economie.


Zij benadrukken intussen wel dat er ook verschillen zijn en blijven tussen de drie partijen. Dat kan ook als een kracht worden ervaren daar waar ze elkaar op punten kunnen aanvullen.


Inge Stevens van de PvdA zegt daarover: “GroenLinks zet van oudsher meer in op duurzaamheid. Dat wordt ook steeds belangrijker, maar de kosten daarvan moeten ook in de gaten worden gehouden. Wij willen wat meer goede relaties houden met ondernemers die voor werk zorgen, maar de SP is wat activistischer. Dat geeft ons een beter beeld van de ideeën van de burgers.


GroenLinks, bij monde van Kitty Krüger, vindt dat de politiek in de raad inmiddels al heel erg versnipperd is en denkt dat dat alleen nog maar erger wordt. Verder wijst ze er op dat alle drie partijen goede contacten onderhouden met de landelijke fracties. Dat kan in dossiers als dat van de intercityverbinding heel nuttig zijn.


Namens de SP vertelt Ineke Jager dat ze veel overeenkomsten ziet in de uitgangspunten van haar partij en de PvdA, maar dat het stemgedrag in de afgelopen jaren soms wel anders was. Ze hoopt nu de standpunten wat beter op elkaar te kunnen afstemmen en op die manier een grotere linkse invloed op het beleid te kunnen uitoefenen.

Lees ook

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

IMG_1616 (2)

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.