gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Links Manifest

De drie linkse partijen in Dordrecht hebben besloten na de gemeenteraadsverkiezingen samen op te trekken. Daarom hebben ze hun overeenkomsten vastgelegd in een Links Manifest.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daarin pleiten zij voor een stad met diversiteit, maar waar iedereen kan meedoen. Zij willen een stad waar arbeid en inkomen eerlijk zijn verdeeld en waar wonen en zorg beschikbaar én betaalbaar zijn in schone en veilige wijken. Ook moet er meer aandacht komen voor groen en de circulaire economie.


Zij benadrukken intussen wel dat er ook verschillen zijn en blijven tussen de drie partijen. Dat kan ook als een kracht worden ervaren daar waar ze elkaar op punten kunnen aanvullen.


Inge Stevens van de PvdA zegt daarover: “GroenLinks zet van oudsher meer in op duurzaamheid. Dat wordt ook steeds belangrijker, maar de kosten daarvan moeten ook in de gaten worden gehouden. Wij willen wat meer goede relaties houden met ondernemers die voor werk zorgen, maar de SP is wat activistischer. Dat geeft ons een beter beeld van de ideeën van de burgers.


GroenLinks, bij monde van Kitty Krüger, vindt dat de politiek in de raad inmiddels al heel erg versnipperd is en denkt dat dat alleen nog maar erger wordt. Verder wijst ze er op dat alle drie partijen goede contacten onderhouden met de landelijke fracties. Dat kan in dossiers als dat van de intercityverbinding heel nuttig zijn.


Namens de SP vertelt Ineke Jager dat ze veel overeenkomsten ziet in de uitgangspunten van haar partij en de PvdA, maar dat het stemgedrag in de afgelopen jaren soms wel anders was. Ze hoopt nu de standpunten wat beter op elkaar te kunnen afstemmen en op die manier een grotere linkse invloed op het beleid te kunnen uitoefenen.

Lees ook

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.