gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Links Manifest

De drie linkse partijen in Dordrecht hebben besloten na de gemeenteraadsverkiezingen samen op te trekken. Daarom hebben ze hun overeenkomsten vastgelegd in een Links Manifest.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daarin pleiten zij voor een stad met diversiteit, maar waar iedereen kan meedoen. Zij willen een stad waar arbeid en inkomen eerlijk zijn verdeeld en waar wonen en zorg beschikbaar én betaalbaar zijn in schone en veilige wijken. Ook moet er meer aandacht komen voor groen en de circulaire economie.


Zij benadrukken intussen wel dat er ook verschillen zijn en blijven tussen de drie partijen. Dat kan ook als een kracht worden ervaren daar waar ze elkaar op punten kunnen aanvullen.


Inge Stevens van de PvdA zegt daarover: “GroenLinks zet van oudsher meer in op duurzaamheid. Dat wordt ook steeds belangrijker, maar de kosten daarvan moeten ook in de gaten worden gehouden. Wij willen wat meer goede relaties houden met ondernemers die voor werk zorgen, maar de SP is wat activistischer. Dat geeft ons een beter beeld van de ideeën van de burgers.


GroenLinks, bij monde van Kitty Krüger, vindt dat de politiek in de raad inmiddels al heel erg versnipperd is en denkt dat dat alleen nog maar erger wordt. Verder wijst ze er op dat alle drie partijen goede contacten onderhouden met de landelijke fracties. Dat kan in dossiers als dat van de intercityverbinding heel nuttig zijn.


Namens de SP vertelt Ineke Jager dat ze veel overeenkomsten ziet in de uitgangspunten van haar partij en de PvdA, maar dat het stemgedrag in de afgelopen jaren soms wel anders was. Ze hoopt nu de standpunten wat beter op elkaar te kunnen afstemmen en op die manier een grotere linkse invloed op het beleid te kunnen uitoefenen.

Lees ook

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.