gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Links Manifest

De drie linkse partijen in Dordrecht hebben besloten na de gemeenteraadsverkiezingen samen op te trekken. Daarom hebben ze hun overeenkomsten vastgelegd in een Links Manifest.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daarin pleiten zij voor een stad met diversiteit, maar waar iedereen kan meedoen. Zij willen een stad waar arbeid en inkomen eerlijk zijn verdeeld en waar wonen en zorg beschikbaar én betaalbaar zijn in schone en veilige wijken. Ook moet er meer aandacht komen voor groen en de circulaire economie.


Zij benadrukken intussen wel dat er ook verschillen zijn en blijven tussen de drie partijen. Dat kan ook als een kracht worden ervaren daar waar ze elkaar op punten kunnen aanvullen.


Inge Stevens van de PvdA zegt daarover: “GroenLinks zet van oudsher meer in op duurzaamheid. Dat wordt ook steeds belangrijker, maar de kosten daarvan moeten ook in de gaten worden gehouden. Wij willen wat meer goede relaties houden met ondernemers die voor werk zorgen, maar de SP is wat activistischer. Dat geeft ons een beter beeld van de ideeën van de burgers.


GroenLinks, bij monde van Kitty Krüger, vindt dat de politiek in de raad inmiddels al heel erg versnipperd is en denkt dat dat alleen nog maar erger wordt. Verder wijst ze er op dat alle drie partijen goede contacten onderhouden met de landelijke fracties. Dat kan in dossiers als dat van de intercityverbinding heel nuttig zijn.


Namens de SP vertelt Ineke Jager dat ze veel overeenkomsten ziet in de uitgangspunten van haar partij en de PvdA, maar dat het stemgedrag in de afgelopen jaren soms wel anders was. Ze hoopt nu de standpunten wat beter op elkaar te kunnen afstemmen en op die manier een grotere linkse invloed op het beleid te kunnen uitoefenen.

Lees ook

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.