Dordrecht, Netherlands

Het Nationaal Onderwijsmuseum organiseert allereerste babytour in Dordt

Het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht organiseert de allereerste babytour. Tijdens de tour Kiekeboe baby leren de ouders samen met hun baby over het belang van communicatie en taalverwerving op jonge leeftijd. De tour wordt gehouden op woensdag 14 juni.
Marie Frenay | 9 mei 2023 15:49 | Aangepast op 9 mei 2023 15:49
Het gebrabbel van een baby is niet alleen maar schattig om naar te luisteren. Het blijkt zelfs ontzettend belangrijk te zijn voor de ontwikkeling van een kind.

‘Eerste duizend dagen’
“Het is wetenschappelijk bewezen, dat kinderen die al op heel jonge leeftijd met hun ouders communiceren sterk starten op de basisschool. Vooral de eerste duizend dagen van het kind zijn hierin cruciaal. Veel ouders zijn zich hier niet van bewust”, aldus Martine Blijdorp, hoofd Educatie van het Nationaal Onderwijsmuseum.

Om ouders bewuster te maken van het belang van taal en communicatie bij baby’s organiseert het Onderwijsmuseum de babytour. Ouders met baby’s tussen de 9 en 15 maanden oud kunnen in het museum mee doen aan leuke activiteiten. De deelnemende ouders gaan op stap door het Letterbos en gaan voorlezen. De baby’s daarentegen mogen lekker achterover leunen en luisteren, zeepbellen vangen of verstoppertje spelen met dieren.

Communicatie en taalverwerving
Aan het einde van de tour hebben de ouders geleerd hoe zij met hun baby kunnen communiceren en hoe zij de taalverwerving kunnen stimuleren bij hun kind. Uiteraard is het ook de bedoeling dat de ouders en de baby’s een leuke middag tegemoet gaan.

De tour is in samenwerking met de gemeente Dordrecht en Number5foundation gemaakt. De middag is ook nog eens onderdeel van Taalschatten, een initiatief van prinses Laurentien van Oranje.

Aanmelden
In de eerste babytour is plek voor acht ouders en hun baby van 9 tot 15 maanden. Het Nationaal Onderwijsmuseum komt graag in contact met ouders met een baby van die leeftijd. Interesse? Stuur een mail naar m.blijdorp@onderwijsmuseum.nl.

Meest gelezen

Lichaam gevonden in Oude Maas bij Zwijndrecht

RTV Rijnmond | Rijnmond | Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 24 sep 2025 14:57

Lees ook

Kamermotie moet Onderwijsmuseum redden, maar kabinet zegt nee

Een motie in de Tweede Kamer lijkt de laatste strohalm om het Onderwijsmuseum van de ondergang te re...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Wordt het Onderwijsmuseum nog gered? Motie moet wethouder helpen in Den Haag

Is het behoud van het Nationaal Onderwijsmuseum een verloren zaak of toch niet? Het kabinet leek de ...

Staatssecretaris: ‘Meer geld steken in Onderwijsmuseum niet mogelijk’

Om het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht overeind te houden is er veel meer geld nodig, dan dat...

Onderwijsmuseum: de toekomst is onzeker, de verbouwing was uniek

Nog geen tien jaar na de opening hangen er donkere wolken boven het Nationaal Onderwijsmuseum. Tegen...

Stadsbestuur over afbouw en dreigende sluiting Onderwijsmuseum: 'Spijtig besluit'

Het Dordtse stadsbestuur betreurt de situatie die is ontstaan rondom het Nationaal Onderwijsmuseum. ...