gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Repair Cafe is dakloos

0bd370199acca9ceae21a5210df4d3ff.jpg

Het Repair Café zit al 5 jaar in het pand van Sta Pal op het Otto Dickeplein. Het Spectrum runde het buurthuis maar heeft de huur opgezegd en nu staat het Repair Café op straat. Zo dus ook zaterdagochtend tijdens de laatste bijeenkomst van het seizoen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Wij zijn de dupe geworden van organisatie Het Spectrum die het niet meer rendabel vonden om het buurthuis nog te runnen en tijdens de coronaperiode zijn ze gestopt." vertelt Lucie de Waard van het Repair Café. "Dat is van de een op de andere dag beslist en kregen we bericht dat we al onze spullen moesten komen ophalen en weg moesten."

Het Repair Café liet het er niet zomaar bij zitten en organiseerde zaterdagochtend een normale bijeenkomst zoals anders. Het enige verschil is dat ze buiten zitten, voor een dichte deur. "Om een punt te maken." zo zegt Lucie.

Ook een aantal raadsleden waren zaterdagochtend aanwezig. "Wij vinden zeker dat het moet blijven," zegt Margret Stolk van de VSP. "En ze zijn op zoek naar een nieuwe locatie, maar je kan niet zomaar iets sluiten zonder alternatief."

Lucie geeft aan inderdaad op zoek te zijn naar een nieuwe locatie, maar even tot het nieuwe seizoen nog geen beslissingen te maken.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.