Dordrecht, Netherlands

Het Repair Cafe is dakloos

Het Repair Café zit al 5 jaar in het pand van Sta Pal op het Otto Dickeplein. Het Spectrum runde het buurthuis maar heeft de huur opgezegd en nu staat het Repair Café op straat. Zo dus ook zaterdagochtend tijdens de laatste bijeenkomst van het seizoen.
Dennis Koorevaar | 20 juni 2020 13:44 | Aangepast op 20 juni 2020 13:44
"Wij zijn de dupe geworden van organisatie Het Spectrum die het niet meer rendabel vonden om het buurthuis nog te runnen en tijdens de coronaperiode zijn ze gestopt." vertelt Lucie de Waard van het Repair Café. "Dat is van de een op de andere dag beslist en kregen we bericht dat we al onze spullen moesten komen ophalen en weg moesten."

Het Repair Café liet het er niet zomaar bij zitten en organiseerde zaterdagochtend een normale bijeenkomst zoals anders. Het enige verschil is dat ze buiten zitten, voor een dichte deur. "Om een punt te maken." zo zegt Lucie.

Ook een aantal raadsleden waren zaterdagochtend aanwezig. "Wij vinden zeker dat het moet blijven," zegt Margret Stolk van de VSP. "En ze zijn op zoek naar een nieuwe locatie, maar je kan niet zomaar iets sluiten zonder alternatief."

Lucie geeft aan inderdaad op zoek te zijn naar een nieuwe locatie, maar even tot het nieuwe seizoen nog geen beslissingen te maken.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...