gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Spectrum blijft persoonlijke zorg bieden

ce75f10257cc795359564f43cff6a6d4.jpg

Iedereen moet zich deze dagen aanpassen door de maatregelen die genomen zijn door de overheid. Bij zorginstelling Het Spectrum wordt geprobeerd alle zorg gewoon door te laten gaan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Er kunnen een heleboel (groeps-)activiteiten niet doorgaan", zegt Gitte Peeters, woordvoerder van Het Spectrum. Normaal worden die gehouden in de grote zaal, maar bewoners van de zorginstelling en bezoekers van de dagopvang kunnen daar niet meer naar toe gebracht worden. Op de afdeling gaat de zorg gewoon door. "De krant lezen, een spelletje doen, naar de snoezelruimte om mensen te helpen ontspannen", ligt Peeters toe. "We zijn altijd al ingesteld op het geven van persoonlijke aandacht en dat gaat gewoon door".

Eén klant van het ontmoetingscentrum dat bij Het Spectrum hoort, is positief getest op corona en ligt in het ziekenhuis. Onder het personeel is wel een lichte stijging van het aantal zieken te zien, omdat mensen met verkoudheidsklachten thuis moeten blijven. Collega's helpen elkaar nu waar ze maar kunnen. "Hoe mooi is het dat onze medewerkers zo meedenken. En dat ze aanbieden om op andere plekken mee te helpen". Sommige van hen bieden zelfs aan hun geplande verlofdagen niet op te nemen. Hoewel het aanpoten is, kan Het Spectrum de zorg, zowel aan de mensen die thuis wonen, als die in de verpleeghuissettingen verblijven, voorlopig gewoon blijven bieden.

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.