gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Historische roman over Dordtse voorouders

e0c8400ed8e6470e56731165eea0fea0

"Als mensen het hebben over Dordrecht, dan zeg ik altijd meteen: 'O, ja, leuke stad hè?! Het is mooi, oma is daar geboren, heeft daar een horecabedrijf gehad en meer wist ik niet." Daarom schrijft Anneliese Vonk uit Gelderland het verhaal van haar voorouders op, dat eind 2019 gepubliceerd moet worden: Marjanneke.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Marjanneke is een historische roman, die het verhaal vertelt van de overgrootouders van de schrijfster: Marjanneke (Maria Anna) en Joost (Joseph) de Kleijn. Zij leefden van 1884 tot 1898 in Dordrecht, waarvan drie jaar op de Wijnstraat. Daar woonden ze boven een Logement Burgerhotel is en werd de oma van Anneliese - Betje - geboren.

"Het is heel mooi op deze trap te zitten en te weten hier hebben ze gelopen", vertelt Anneliese in het trappenhuis in het pand waar haar familie bijna 150 jaar geleden woonde. "Hier komen de verhalen terug die mijn oma, die geboren is in Dordrecht, vertelde. Over de zeelui die hier van de trap afdonderde en ruzie maakten als ze een borrel teveel ophadden, met alle gevolgen van dien."

Al eerder schreef Anneliese Vonk een boek. Toen ze met haar vriendinnen in Dordrecht was kwam ze op het idee om een boek over haar overgrootouders te schrijven, maar dat was sneller gezegd dan gedaan. Voor de juiste informatie dook ze samen met haar zus het archief in en daar vond ze al een heleboel, maar nog lang niet alles.

Voor het boek eind van het jaar gepubliceerd wordt kan ze nog alle hulp gebruiken. Daarom deed ze in de facebookgroep 't Dordrecht van toen - geschiedenis van een eiland een oproep om informatie en foto's te krijgen van haar familie. Ze heeft nu een foto van haar overgrootmoeder. Haar eigen familie heeft zelf geen foto's.

"Een zus van oma Betje, Cornelia, trouwde in 1893 met Hendrik Heuser en woonden Aan den Dubbeldamschenweg 3. Een zus van Hendrik Heuser, Anna, trouwde in 1898 met Martinus Mampaeij. Volgens mij zijn hier nog familieleden van terug te vinden in Dordrecht. Ik hoop op deze manier nog wat ontbrekende puzzelstukjes te vinden."

Mocht je foto's hebben, of nog meer informatie over de familie, dan kun je via Facebook contact opnemen met Anneliese.

Foto: Overgrootmoeder Marjanneke (links) en Oma Betje (rechts, onbekend is wie er tussenin staan.

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.