gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Historische roman over Dordtse voorouders

e0c8400ed8e6470e56731165eea0fea0

"Als mensen het hebben over Dordrecht, dan zeg ik altijd meteen: 'O, ja, leuke stad hè?! Het is mooi, oma is daar geboren, heeft daar een horecabedrijf gehad en meer wist ik niet." Daarom schrijft Anneliese Vonk uit Gelderland het verhaal van haar voorouders op, dat eind 2019 gepubliceerd moet worden: Marjanneke.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Marjanneke is een historische roman, die het verhaal vertelt van de overgrootouders van de schrijfster: Marjanneke (Maria Anna) en Joost (Joseph) de Kleijn. Zij leefden van 1884 tot 1898 in Dordrecht, waarvan drie jaar op de Wijnstraat. Daar woonden ze boven een Logement Burgerhotel is en werd de oma van Anneliese - Betje - geboren.

"Het is heel mooi op deze trap te zitten en te weten hier hebben ze gelopen", vertelt Anneliese in het trappenhuis in het pand waar haar familie bijna 150 jaar geleden woonde. "Hier komen de verhalen terug die mijn oma, die geboren is in Dordrecht, vertelde. Over de zeelui die hier van de trap afdonderde en ruzie maakten als ze een borrel teveel ophadden, met alle gevolgen van dien."

Al eerder schreef Anneliese Vonk een boek. Toen ze met haar vriendinnen in Dordrecht was kwam ze op het idee om een boek over haar overgrootouders te schrijven, maar dat was sneller gezegd dan gedaan. Voor de juiste informatie dook ze samen met haar zus het archief in en daar vond ze al een heleboel, maar nog lang niet alles.

Voor het boek eind van het jaar gepubliceerd wordt kan ze nog alle hulp gebruiken. Daarom deed ze in de facebookgroep 't Dordrecht van toen - geschiedenis van een eiland een oproep om informatie en foto's te krijgen van haar familie. Ze heeft nu een foto van haar overgrootmoeder. Haar eigen familie heeft zelf geen foto's.

"Een zus van oma Betje, Cornelia, trouwde in 1893 met Hendrik Heuser en woonden Aan den Dubbeldamschenweg 3. Een zus van Hendrik Heuser, Anna, trouwde in 1898 met Martinus Mampaeij. Volgens mij zijn hier nog familieleden van terug te vinden in Dordrecht. Ik hoop op deze manier nog wat ontbrekende puzzelstukjes te vinden."

Mocht je foto's hebben, of nog meer informatie over de familie, dan kun je via Facebook contact opnemen met Anneliese.

Foto: Overgrootmoeder Marjanneke (links) en Oma Betje (rechts, onbekend is wie er tussenin staan.

Lees ook

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."