Dordrecht, Netherlands

Historische verhalen over de havens van Dordrecht tijdens 'De Nacht van de Scheepsverhalen'

In het kader van 800 jaar Dordrecht heeft Stichting De Verborgen Stad donderdagavond ‘De Nacht van de Scheepsverhalen’ georganiseerd. In deze levende voorstelling maakten bezoekers een tijdreis door de eeuwenoude havens van Dordrecht. Onder andere in het Dordts Patriciërshuis en Huis van Gijn waren je verhalen te horen van mensen die hier vroeger woonden, aankwamen of vertrokken.
Vivian Rutte | 19 november 2021 16:58 | Aangepast op 19 november 2021 16:58
Deze bijzondere nacht vol Dordtse verhalen komt uit de koker van digitaal platform Dordrecht 5D. Daarmee kun je een virtuele tijdreis maken door de Wolwevershaven en de Nieuwe Haven. Alles wat je in het echt ziet of vroeger zag, is in dit digitale platform virtueel nagebouwd, en in 360 graden te bekijken.

Ook is er onderzoek gedaan naar verhalen uit de geschiedenis van Dordrecht. Deze stonden centraal tijdens de Nacht van de Scheepsverhalen, vertelt organisator Theo Pronk: “We vroegen ons af, wat kenmerkt nou Dordrecht? En toen kwamen we uit op de verhalen van mensen die hier al eeuwen komen en gaan. Daar is de ziel van de stad in terug te vinden. Dordrecht is al meer dan 800 jaar de spin in een web van rivieren. En dat heeft deze stad gevormd.”

Dat werd tijdens de Nacht verbeeld in voordrachten, muziek en theater. Vrijdagavond in onze nieuwsuitzending is hiervan een voorproefje te zien, volgende week in het programme Eilandleven volgt meer uit de Nacht van de Scheepsverhalen.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...