gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Historische verhalen over de havens van Dordrecht tijdens 'De Nacht van de Scheepsverhalen'

419c429c23b2791ebd62f64a9b8e1250

In het kader van 800 jaar Dordrecht heeft Stichting De Verborgen Stad donderdagavond ‘De Nacht van de Scheepsverhalen’ georganiseerd. In deze levende voorstelling maakten bezoekers een tijdreis door de eeuwenoude havens van Dordrecht. Onder andere in het Dordts Patriciërshuis en Huis van Gijn waren je verhalen te horen van mensen die hier vroeger woonden, aankwamen of vertrokken.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Deze bijzondere nacht vol Dordtse verhalen komt uit de koker van digitaal platform Dordrecht 5D. Daarmee kun je een virtuele tijdreis maken door de Wolwevershaven en de Nieuwe Haven. Alles wat je in het echt ziet of vroeger zag, is in dit digitale platform virtueel nagebouwd, en in 360 graden te bekijken.

Ook is er onderzoek gedaan naar verhalen uit de geschiedenis van Dordrecht. Deze stonden centraal tijdens de Nacht van de Scheepsverhalen, vertelt organisator Theo Pronk: “We vroegen ons af, wat kenmerkt nou Dordrecht? En toen kwamen we uit op de verhalen van mensen die hier al eeuwen komen en gaan. Daar is de ziel van de stad in terug te vinden. Dordrecht is al meer dan 800 jaar de spin in een web van rivieren. En dat heeft deze stad gevormd.”

Dat werd tijdens de Nacht verbeeld in voordrachten, muziek en theater. Vrijdagavond in onze nieuwsuitzending is hiervan een voorproefje te zien, volgende week in het programme Eilandleven volgt meer uit de Nacht van de Scheepsverhalen.

Lees ook

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.