Dordrecht, Netherlands

Hoe duurzaam is Dordrecht?

Hoe scoort de gemeente Dordrecht in vergelijking met de rest van Nederland in de GDI 2019? Het Onderzoek Centrum Drechtsteden (OCD) heeft vrijdag 3 oktober de Gemeentelijke Duurzaamheids Index (GDI) 2019 gepresenteerd. Dat gebeurde tijdens het symposium Duizend Duurzame Daden in de Duurzaamheidsfabriek.
Gert van der Steen | 7 oktober 2019 13:03 | Aangepast op 7 oktober 2019 13:03
Op drie thema’s werden de Nederlandse gemeenten met elkaar vergeleken:


  – Mens en Maatschappij

  – Milieu en Energie

  –  Economie


Bij deze drie samengevat scoort Dordrecht net boven het gemiddelde: een 5,9 vergeleken met 5,8 voor Nederland gemiddeld.


Voor Mens en Maatschappij ligt dat een beetje anders. Voor het onderdeel Gezondheid, maar ook op het gebied van Minimabeleid blijft Dordt een beetje achter. Binnen dit thema scoort alleen Burgerparticipatie even goed als het gemiddelde in Nederland, nl. een 6,2. Maar over het geheel blijft het steken op een 5, 6.


Op het punt van Milieu en Energie zijn er nauwelijks verschillen met het Nederlandse gemiddelde. Dordrecht doet het met 5,4 iets beter dan dit gemiddelde van 5,1.


Een duidelijke plus is er op het gebied van de Economie. Met name de gemeentelijke financiën, de Solvabiliteit, ligt ver boven de landelijke cijfers. Maar ook de Woonlasten steken positief af bij het landelijk gemiddelde. In totaal 7,3 vs. 6,5.


Foto: Inleiders DDD, Jeroen Niemeijer

Lees ook

Eerste stappen voor duurzaam warmtenet: locatie Ambachtse warmtepomp gekozen

Grote ambities in Hendrik-Ido-Ambacht. De gemeente heeft samen met afvalverwerker HVC een plan gemaa...

Bouw azc gaat door: verzoek omwonenden door rechter afgewezen

De bouw van het asielzoekerscentrum in Dordrecht mag doorgaan. Tot dat oordeel komt de bestuursrecht...

FC Dordrecht-trainer Boel vertrekt naar Go Ahead Eagles

Trainer Melvin Boel vertrekt na één seizoen bij FC Dordrecht. De 38-jarige oefenmeester verruilt de ...

Oude Torenweg deels dicht voor aanleg glasvezel

Alblasserdammers doen er zaterdag goed aan om de Oude Torenweg te vermijden. Die dag wordt van 09.00...

Temperaturen tot 33 graden op komst: zo houd je je huis koel

Zet je schrap: deze donderdag wordt het tot wel 28 graden en vrijdag kan het plaatselijk zelfs 33 gr...

Honderd nieuwe huurwoningen opgeleverd: 'We kunnen weer wat jaren vooruit'

Dordrecht heeft er honderd nieuwe woningen bij. Aan de Noordendijk zijn woensdag drie nieuwe apparte...