gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoe gevaarlijk is die berenklauw nu eigenlijk?

c8b28c4829b327cac34dbe92f0070468

Witte bloemen die als een scherm boven de steel van de plant uitsteken. In grote aantallen bij elkaar en ze groeien de hoogte in. Dan gaat het om de berenklauw. Mensen deinzen snel terug voor deze plant, maar boswachter Joey Braat laat een andere kant van het verhaal zien.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
"Al die nectar in de bloemetjes zijn waardevol voor vele insectensoorten", legt Braat uit. "Zo zie je veel zweefvliegen, zandbijen, maar ook veel keversoorten op de plant zitten." Misschien denk je nu, wat maakt dat nou uit? Maar al die insecten zijn belangrijke voedselbronnen voor vele dierensoorten, waaronder vogels. Door de vele en gevarieerde insecten komen veel vogels juist nú naar de Biesbosch, omdat er zoveel eten is. "De berenklauw is dé insectentrekker van Nederland", voegt Braat toe.

Een belangrijke plant voor de natuur, maar wat maakt hem nou zo gevaarlijk? Braat legt uit dat er twee soorten berenklauwen zijn; de reuze en de inheemse. " Die reuze berenklauw kan wel tot twee á drie meter hoog worden. Het is een exotische soort die echt gevaarlijk is en waar je brandwonden van kunt krijgen. De andere, normale berenklauw, moet je voor oppassen maar is in mindere mate gevaarlijk dan de reuze berenklauw." Wanneer je daar de sappen van de plant op je krijgt, kan je jeuk krijgen. Maar dat is alleen als je er echt langskomt.

Mocht je een berenklauw tegenkomen, geniet vooral van de insecten die erop zitten. Wie weet vind je nog wel een zeldzame soort.

Lees ook

jeugdlintjealb

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

IMG_1616 (2)

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.