gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hollands Glorie centraal in nieuwe tentoonstelling byBranderhorst

e686afcd768cbece332b2615eeaf6878

ByBranderhorst opent op zondag 6 september het culturele seizoen met de expositie Hollands Glorie op zijn best. In de tentoonstelling worden werken van meerdere kunstenaars getoond, die typisch Nederlandse cultuur laten zien.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De tentoonstelling is geïnspireerd op de serie schilderijen van Dordtse snackbarren van Mignon Nusteling. Zij besloot dit deel van de Nederlandse cultuur vast te leggen, omdat Nederland volgens haar meer is dan de prachtige schilderijen in Het Rijksmuseum. “Patat is bijvoobeeld tenminste van iedereen.”

Naast de cafetaria’s zijn er schilderijen van tompoucen van de Dordtse Marinde Molendijk te zien. Voor de lancering van haar nieuwe website schilderde zij Hema tompoucen, waar onverwacht veel liefhebbers voor bleken. Zo is er een serie schilderijen te koop tijdens de expositie.

Inge Becka, een keramiste uit West-Beemster voegt bovendien patat-, frikandel- en bamihapbakjes van wit en verguld porselein toe als Hollands Glorie. De kunstenares maakte deze porseleinen snacks op verzoek van ByBranderhorst-eigenaresse Jolande Brandenhorst. De aardappelen in geglazuurd of blauw gedessineerd porselein van Wil Blokland en de illustraties van Bordy´s, zijn volgens Brandenhorst een goede aanvulling op de expositie.

De expositie is te zien tot en met 26 september 2020 in de galerie op de Voorstraat. ByBranderhorst laat weten zich bij alle activiteiten de richtlijnen van het RIVM te volgen met betrekking tot de coronamaatregelen.

Lees ook

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.