gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hollands Glorie centraal in nieuwe tentoonstelling byBranderhorst

e686afcd768cbece332b2615eeaf6878

ByBranderhorst opent op zondag 6 september het culturele seizoen met de expositie Hollands Glorie op zijn best. In de tentoonstelling worden werken van meerdere kunstenaars getoond, die typisch Nederlandse cultuur laten zien.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De tentoonstelling is geïnspireerd op de serie schilderijen van Dordtse snackbarren van Mignon Nusteling. Zij besloot dit deel van de Nederlandse cultuur vast te leggen, omdat Nederland volgens haar meer is dan de prachtige schilderijen in Het Rijksmuseum. “Patat is bijvoobeeld tenminste van iedereen.”

Naast de cafetaria’s zijn er schilderijen van tompoucen van de Dordtse Marinde Molendijk te zien. Voor de lancering van haar nieuwe website schilderde zij Hema tompoucen, waar onverwacht veel liefhebbers voor bleken. Zo is er een serie schilderijen te koop tijdens de expositie.

Inge Becka, een keramiste uit West-Beemster voegt bovendien patat-, frikandel- en bamihapbakjes van wit en verguld porselein toe als Hollands Glorie. De kunstenares maakte deze porseleinen snacks op verzoek van ByBranderhorst-eigenaresse Jolande Brandenhorst. De aardappelen in geglazuurd of blauw gedessineerd porselein van Wil Blokland en de illustraties van Bordy´s, zijn volgens Brandenhorst een goede aanvulling op de expositie.

De expositie is te zien tot en met 26 september 2020 in de galerie op de Voorstraat. ByBranderhorst laat weten zich bij alle activiteiten de richtlijnen van het RIVM te volgen met betrekking tot de coronamaatregelen.

Lees ook

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.