gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hollands Glorie centraal in nieuwe tentoonstelling byBranderhorst

e686afcd768cbece332b2615eeaf6878

ByBranderhorst opent op zondag 6 september het culturele seizoen met de expositie Hollands Glorie op zijn best. In de tentoonstelling worden werken van meerdere kunstenaars getoond, die typisch Nederlandse cultuur laten zien.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De tentoonstelling is geïnspireerd op de serie schilderijen van Dordtse snackbarren van Mignon Nusteling. Zij besloot dit deel van de Nederlandse cultuur vast te leggen, omdat Nederland volgens haar meer is dan de prachtige schilderijen in Het Rijksmuseum. “Patat is bijvoobeeld tenminste van iedereen.”

Naast de cafetaria’s zijn er schilderijen van tompoucen van de Dordtse Marinde Molendijk te zien. Voor de lancering van haar nieuwe website schilderde zij Hema tompoucen, waar onverwacht veel liefhebbers voor bleken. Zo is er een serie schilderijen te koop tijdens de expositie.

Inge Becka, een keramiste uit West-Beemster voegt bovendien patat-, frikandel- en bamihapbakjes van wit en verguld porselein toe als Hollands Glorie. De kunstenares maakte deze porseleinen snacks op verzoek van ByBranderhorst-eigenaresse Jolande Brandenhorst. De aardappelen in geglazuurd of blauw gedessineerd porselein van Wil Blokland en de illustraties van Bordy´s, zijn volgens Brandenhorst een goede aanvulling op de expositie.

De expositie is te zien tot en met 26 september 2020 in de galerie op de Voorstraat. ByBranderhorst laat weten zich bij alle activiteiten de richtlijnen van het RIVM te volgen met betrekking tot de coronamaatregelen.

Lees ook

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."