gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hollands Glorie centraal in nieuwe tentoonstelling byBranderhorst

e686afcd768cbece332b2615eeaf6878

ByBranderhorst opent op zondag 6 september het culturele seizoen met de expositie Hollands Glorie op zijn best. In de tentoonstelling worden werken van meerdere kunstenaars getoond, die typisch Nederlandse cultuur laten zien.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De tentoonstelling is geïnspireerd op de serie schilderijen van Dordtse snackbarren van Mignon Nusteling. Zij besloot dit deel van de Nederlandse cultuur vast te leggen, omdat Nederland volgens haar meer is dan de prachtige schilderijen in Het Rijksmuseum. “Patat is bijvoobeeld tenminste van iedereen.”

Naast de cafetaria’s zijn er schilderijen van tompoucen van de Dordtse Marinde Molendijk te zien. Voor de lancering van haar nieuwe website schilderde zij Hema tompoucen, waar onverwacht veel liefhebbers voor bleken. Zo is er een serie schilderijen te koop tijdens de expositie.

Inge Becka, een keramiste uit West-Beemster voegt bovendien patat-, frikandel- en bamihapbakjes van wit en verguld porselein toe als Hollands Glorie. De kunstenares maakte deze porseleinen snacks op verzoek van ByBranderhorst-eigenaresse Jolande Brandenhorst. De aardappelen in geglazuurd of blauw gedessineerd porselein van Wil Blokland en de illustraties van Bordy´s, zijn volgens Brandenhorst een goede aanvulling op de expositie.

De expositie is te zien tot en met 26 september 2020 in de galerie op de Voorstraat. ByBranderhorst laat weten zich bij alle activiteiten de richtlijnen van het RIVM te volgen met betrekking tot de coronamaatregelen.

Lees ook

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van een eerder vermiste man. Dat bevestigt de politie zondagochtend.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.