gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hollands Glorie centraal in nieuwe tentoonstelling byBranderhorst

e686afcd768cbece332b2615eeaf6878

ByBranderhorst opent op zondag 6 september het culturele seizoen met de expositie Hollands Glorie op zijn best. In de tentoonstelling worden werken van meerdere kunstenaars getoond, die typisch Nederlandse cultuur laten zien.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De tentoonstelling is geïnspireerd op de serie schilderijen van Dordtse snackbarren van Mignon Nusteling. Zij besloot dit deel van de Nederlandse cultuur vast te leggen, omdat Nederland volgens haar meer is dan de prachtige schilderijen in Het Rijksmuseum. “Patat is bijvoobeeld tenminste van iedereen.”

Naast de cafetaria’s zijn er schilderijen van tompoucen van de Dordtse Marinde Molendijk te zien. Voor de lancering van haar nieuwe website schilderde zij Hema tompoucen, waar onverwacht veel liefhebbers voor bleken. Zo is er een serie schilderijen te koop tijdens de expositie.

Inge Becka, een keramiste uit West-Beemster voegt bovendien patat-, frikandel- en bamihapbakjes van wit en verguld porselein toe als Hollands Glorie. De kunstenares maakte deze porseleinen snacks op verzoek van ByBranderhorst-eigenaresse Jolande Brandenhorst. De aardappelen in geglazuurd of blauw gedessineerd porselein van Wil Blokland en de illustraties van Bordy´s, zijn volgens Brandenhorst een goede aanvulling op de expositie.

De expositie is te zien tot en met 26 september 2020 in de galerie op de Voorstraat. ByBranderhorst laat weten zich bij alle activiteiten de richtlijnen van het RIVM te volgen met betrekking tot de coronamaatregelen.

Lees ook

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.