gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honderd nieuwe huurwoningen opgeleverd: 'We kunnen weer wat jaren vooruit'

ae8409feee3bd5aac0dcbb730ea20f56.jpg

Dordrecht heeft er honderd nieuwe woningen bij. Aan de Noordendijk zijn woensdag drie nieuwe appartementencomplexen geopend. De drie flats staan onderaan de dijk, aan de kant van de Vogelbuurt. Twee derde van de woningen is sociale huur.

Roxane Kroon | Joram Niese |  | Aangepast op
De drie nieuwe flats vervangen twee flats vol huurappartementen die in 2023 werden gesloopt. Woonbron geeft aan dat de nieuwe gebouwen toegankelijker, duurzamer en veiliger zijn.

Oude gebouw
Het slopen van de twee flats bracht destijds veel teweeg. Hiermee verdwenen 100 huurappartementen, waarvan veel flexwoningen en tijdelijke huurwoningen. Deze huurders moesten een halfjaar voor de sloop hun huis uit.


Een groot deel van de huurders voerde toen actie tegen de sloop. Volgens Woonbron kon het gebouw niet meer gerenoveerd worden. "Die waren echt op", vertelt vertegenwoordiger Anja van Zelst. "Daar was technisch gewoon niets meer aan te doen qua renovatie.”

Daarbij wilde Woonbron volgens directeur Arthur Oerlemans wegstappen van tijdelijke huur: “'Er is een gigantisch woningtekort. Mensen die al heel lang wachten en al heel lang zoeken hebben geen kans meer als de tijdelijke bewoners blijven. Dat vind ik niet rechtvaardig.”

Nieuwe voorzieningen
De 100 woningen zijn verdeeld over drie woongebouwen. Hiervan zijn 72 appartementen sociale huur en 28 middenhuur. Elk van de gebouwen heeft een lift, afvalscheidruimte, aparte opbergruimtes en elektrische vloerverwarming.

“Het is echt nieuwbouw”, vertelt Van Zelst. “Alle ramen hebben dubbel glas tegen overlast en alles is erg goed geïsoleerd. De appartementen zijn ook groter. Dit kan misschien nog wel honderd jaar mee.”

De appartementen zijn twee-, drie- of vierkamerappartemten. Voor de sociale huurwoningen betaalt men 900 euro per maand. Voor de middenhuurwoningen is de prijs 1180 per maand. Inmiddels zijn alle woningen verhuurd.

“Met nieuwbouw ligt de prijs vaak wat hoger”, legt Van Zelst uit. “Maar we hebben bewust gekozen om zowel sociale huur als middenhuur te doen, dat was er eerst niet in deze wijk.”

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.