De drie nieuwe flats vervangen twee flats vol huurappartementen die in 2023 werden gesloopt. Woonbron geeft aan dat de nieuwe gebouwen toegankelijker, duurzamer en veiliger zijn.
Oude gebouw
Het slopen van de twee flats bracht destijds veel teweeg. Hiermee verdwenen 100 huurappartementen, waarvan veel flexwoningen en tijdelijke huurwoningen. Deze huurders moesten een halfjaar voor de sloop hun huis uit.
Een groot deel van de huurders voerde toen actie tegen de sloop. Volgens Woonbron kon het gebouw niet meer gerenoveerd worden. "Die waren echt op", vertelt vertegenwoordiger Anja van Zelst. "Daar was technisch gewoon niets meer aan te doen qua renovatie.”
Daarbij wilde Woonbron volgens directeur Arthur Oerlemans wegstappen van tijdelijke huur: “'Er is een gigantisch woningtekort. Mensen die al heel lang wachten en al heel lang zoeken hebben geen kans meer als de tijdelijke bewoners blijven. Dat vind ik niet rechtvaardig.”
Nieuwe voorzieningen
De 100 woningen zijn verdeeld over drie woongebouwen. Hiervan zijn 72 appartementen sociale huur en 28 middenhuur. Elk van de gebouwen heeft een lift, afvalscheidruimte, aparte opbergruimtes en elektrische vloerverwarming.
“Het is echt nieuwbouw”, vertelt Van Zelst. “Alle ramen hebben dubbel glas tegen overlast en alles is erg goed geïsoleerd. De appartementen zijn ook groter. Dit kan misschien nog wel honderd jaar mee.”
De appartementen zijn twee-, drie- of vierkamerappartemten. Voor de sociale huurwoningen betaalt men 900 euro per maand. Voor de middenhuurwoningen is de prijs 1180 per maand. Inmiddels zijn alle woningen verhuurd.
“Met nieuwbouw ligt de prijs vaak wat hoger”, legt Van Zelst uit. “Maar we hebben bewust gekozen om zowel sociale huur als middenhuur te doen, dat was er eerst niet in deze wijk.”