gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoorzitting Provinciale Staten over Qbuzz

a9ccd02969a07cd9cd7e0ca00534b7b2

Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft woensdag 29 januari een hoorzitting gehouden over de prestaties van Qbuzz in de concessie Drechtsteden-Molenlanden-Gorinchem (DMG). Het is de tweede keer in anderhalf jaar dat dit gebeurt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor de zitting waren een aantal partijen uitgenodigd. De verantwoordelijke wethouders van de betrokken gemeenten, reizigersorganisaties als Rover en Rodag, de vakbonden en de ondernemingsraad van Qbuzz werden gehoord. En natuurlijk Qbuzz.

Uit de vergadering kwam het beeld naar voren dat op een flink aantal punten sprake was geweest van verkeerde inschattingen.

Zo bleken de elektrische bussen die in Dordrecht werden ingezet onvoldoende uitontwikkeld en onvoldoende getest te zijn. Maar ook de in- en uitcheckapparaten werkten bijvoorbeeld niet goed.

De organisatie werd oorspronkelijk vanuit het OV-bedrijf Utrecht aangestuurd, waardoor onvoldoende op plaatselijke problemen werd ingespeeld.

Door problemen met het materieel moeten ook vaak meer bussen en dus ook meer chauffeurs worden ingezet. Aan beide is nog steeds een tekort.

De ingevoerde kwartierdienst op de MerwedeLingelijn heeft meer reizigers gelokt, maar overvolle treinen zijn het gevolg.

Er is onvoldoende geanticipeerd op de aanhoudende groei van het openbaar vervoer.


De aanloopproblemen veroorzaken ongeveer de helft van het verlies over 2019 van 5,9 miljoen en de andere helft is te wijten aan de hogere uitvoeringskosten. En dat voor de kleinste concessie van Qbuzz in Nederland.

Overigens werd ook verantwoordelijkheid gelegd bij de provincie. Een flink deel van de vertragingen wordt veroorzaakt door gebreken in de infrastructuur. Daar zou de provincie iets aan kunnen doen door aanleg van busbanen en vrije rijstroken langs snelwegen. Ook bij de trein is uitbreiding van de infrastructuur noodzakelijk. Groei is door enkelspoor en korte perrons nu niet mogelijk.

Lees ook

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.