gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoorzitting Provinciale Staten over Qbuzz

a9ccd02969a07cd9cd7e0ca00534b7b2

Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft woensdag 29 januari een hoorzitting gehouden over de prestaties van Qbuzz in de concessie Drechtsteden-Molenlanden-Gorinchem (DMG). Het is de tweede keer in anderhalf jaar dat dit gebeurt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor de zitting waren een aantal partijen uitgenodigd. De verantwoordelijke wethouders van de betrokken gemeenten, reizigersorganisaties als Rover en Rodag, de vakbonden en de ondernemingsraad van Qbuzz werden gehoord. En natuurlijk Qbuzz.

Uit de vergadering kwam het beeld naar voren dat op een flink aantal punten sprake was geweest van verkeerde inschattingen.

Zo bleken de elektrische bussen die in Dordrecht werden ingezet onvoldoende uitontwikkeld en onvoldoende getest te zijn. Maar ook de in- en uitcheckapparaten werkten bijvoorbeeld niet goed.

De organisatie werd oorspronkelijk vanuit het OV-bedrijf Utrecht aangestuurd, waardoor onvoldoende op plaatselijke problemen werd ingespeeld.

Door problemen met het materieel moeten ook vaak meer bussen en dus ook meer chauffeurs worden ingezet. Aan beide is nog steeds een tekort.

De ingevoerde kwartierdienst op de MerwedeLingelijn heeft meer reizigers gelokt, maar overvolle treinen zijn het gevolg.

Er is onvoldoende geanticipeerd op de aanhoudende groei van het openbaar vervoer.


De aanloopproblemen veroorzaken ongeveer de helft van het verlies over 2019 van 5,9 miljoen en de andere helft is te wijten aan de hogere uitvoeringskosten. En dat voor de kleinste concessie van Qbuzz in Nederland.

Overigens werd ook verantwoordelijkheid gelegd bij de provincie. Een flink deel van de vertragingen wordt veroorzaakt door gebreken in de infrastructuur. Daar zou de provincie iets aan kunnen doen door aanleg van busbanen en vrije rijstroken langs snelwegen. Ook bij de trein is uitbreiding van de infrastructuur noodzakelijk. Groei is door enkelspoor en korte perrons nu niet mogelijk.

Lees ook

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.