gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoorzitting Provinciale Staten over Qbuzz

a9ccd02969a07cd9cd7e0ca00534b7b2

Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft woensdag 29 januari een hoorzitting gehouden over de prestaties van Qbuzz in de concessie Drechtsteden-Molenlanden-Gorinchem (DMG). Het is de tweede keer in anderhalf jaar dat dit gebeurt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor de zitting waren een aantal partijen uitgenodigd. De verantwoordelijke wethouders van de betrokken gemeenten, reizigersorganisaties als Rover en Rodag, de vakbonden en de ondernemingsraad van Qbuzz werden gehoord. En natuurlijk Qbuzz.

Uit de vergadering kwam het beeld naar voren dat op een flink aantal punten sprake was geweest van verkeerde inschattingen.

Zo bleken de elektrische bussen die in Dordrecht werden ingezet onvoldoende uitontwikkeld en onvoldoende getest te zijn. Maar ook de in- en uitcheckapparaten werkten bijvoorbeeld niet goed.

De organisatie werd oorspronkelijk vanuit het OV-bedrijf Utrecht aangestuurd, waardoor onvoldoende op plaatselijke problemen werd ingespeeld.

Door problemen met het materieel moeten ook vaak meer bussen en dus ook meer chauffeurs worden ingezet. Aan beide is nog steeds een tekort.

De ingevoerde kwartierdienst op de MerwedeLingelijn heeft meer reizigers gelokt, maar overvolle treinen zijn het gevolg.

Er is onvoldoende geanticipeerd op de aanhoudende groei van het openbaar vervoer.


De aanloopproblemen veroorzaken ongeveer de helft van het verlies over 2019 van 5,9 miljoen en de andere helft is te wijten aan de hogere uitvoeringskosten. En dat voor de kleinste concessie van Qbuzz in Nederland.

Overigens werd ook verantwoordelijkheid gelegd bij de provincie. Een flink deel van de vertragingen wordt veroorzaakt door gebreken in de infrastructuur. Daar zou de provincie iets aan kunnen doen door aanleg van busbanen en vrije rijstroken langs snelwegen. Ook bij de trein is uitbreiding van de infrastructuur noodzakelijk. Groei is door enkelspoor en korte perrons nu niet mogelijk.

Lees ook

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.