gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen
Foto: Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

Redactie Streekomroep | Sara Zwijnenburg |

Tijdens zijn zogenoemde 22-stedentocht zwemt Van der Weijden vanaf Vught via steden als Tilburg, Breda, Gorinchem en Gouda naar Utrecht toe. Nieuwpoort, in de gemeente Molenlanden, wordt als veertiende stad bezocht. Het is de bedoeling dat hij daar komende donderdag rond 18.15 uur arriveert. 

Van der Weijden zwemt daarbij niet alleen langs Nieuwpoort. Ook andere plaatsen in de gemeente Molenlanden maken deel uit van zijn route. Zo komt hij op woensdag onder meer langs Arkel. Een dag later vervolgt de zwemmer zijn route via Langerak richting Nieuwpoort. Na Nieuwpoort zwemt hij door naar Groot-Ammers, waarna hij kort daarna omkeert om zijn route te vervolgen richting Utrecht.

Geld inzamelen
Met de zwemtocht wil Van der Weijden geld inzamelen voor vooruitstrevend onderzoek naar de directe en late gevolgen van kinderkanker. Dat onderzoek moet ervoor zorgen dat kinderen die kanker overleven niet alleen genezen, maar ook zo goed mogelijk kunnen opgroeien en leven.

Van der Weijden weet uit eigen ervaring hoe belangrijk onderzoek naar de gevolgen van kanker en de behandeling daarvan is. Zelf herstelde hij van kanker zonder blijvende schade aan zijn behandelingen over te houden. Volgens hem heeft niet ieder kind dat geluk.

De route
De zwemtocht begon maandagochtend in Vught. De route voert langs 22 steden en verschillende dorpen voordat Van der Weijden uiteindelijk aankomt bij het Prinses Máxima Centrum in Utrecht. Daar hoopt hij zaterdag 22 augustus een cheque te overhandigen aan de Prinses Máxima Centrum Foundation.

De tocht is gedurende de hele route te volgen via een livestream en via sociale media. De opbrengst van de actie gaat volledig naar onderzoek naar de directe en late gevolgen van kinderkanker.

Lees ook

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.