Dordrecht, Netherlands

Horecazaken verliezen vergunning voor gokkasten

De gokkast verdwijnt mogelijk binnenkort bij een handjevol horecazaken in de stad. De gemeente overweegt dit op basis van inspecties.
Daan Berg | 6 juli 2017 14:46 | Aangepast op 6 juli 2017 14:46
De gemeente heeft horecazaken in de stad geïnspecteerd, en vastgesteld dat sommige ondernemers hoogdrempelig werken terwijl ze als laagdrempelig te boek staan.

Dit heeft gevolgen voor de gokkasten die bij hen in de zaak staan.

Er zijn twee soorten horecazaken: laagdrempelige en hoogdrempelige. Laagdrempelige winkels hebben één activiteit, zoals bijvoorbeeld een restaurant of een café. Hoogdrempelige winkels combineren activiteiten, zoals sommige restaurants die ook een afhaalgedeelte hebben.

Voor die laatste categorie horeca is het niet toegestaan om gokkasten in de winkel te hebben staan.

Ondernemers die volgens de gemeente van 'drempel' moeten veranderen reageren verbaasd en beduusd op het verhaal van de gemeente. De gokkasten betekenen voor sommigen immers duizenden euro's extra omzet per jaar.

In onderstaand verslag zie je wat deze omslag voor een horeca-ondernemer betekent, en een toelichting van de gemeente.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...