gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsenpost langer open om reguliere artsen te ontlasten

7bc089e7edc7c375a6ab9e1bc23e81d1

De Huisartsenpost Drechtsteden is vanaf donderdag 24 uur per dag geopend. Dat doen zij om de druk bij de reguliere huisartsen te verminderen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De huisartsenpost is in deze nieuwe openstelling vooral bedoeld voor patiënten die denken het coronavirus te hebben. Zo is de kans op besmetting via de wachtkamers van huisartsen klein, legt woordvoerder Erna Quant van de Huisartsenpost uit.

“De continuïteit van de huisartsenzorg in de regio, zowel overdag als in de nacht en in het weekend, is van cruciaal belang en vormt daarbij het uitgangspunt. We willen daarbij de patiënten stromen scheiden, in een groep met Corona-verdenking en een groep bij wie dat niet aan de orde is. Zo creëren we schone, veilige omgevingen waarbij het gevaar op besmetting zo klein mogelijk wordt gehouden."

Quant zegt dat op dit moment een tiental huisartsenpraktijken in onze regio op deze manier werken. "Het is mogelijk dat nog meer praktijken hun patiënten naar ons gaan verwijzen.”

De Huisartsenpost verzoekt mensen wel gewoon eerst de eigen huisarts te bellen bij klachten, die kan dan bepalen waar je heen moet. Mensen kunnen ook eerst op thuisarts.nl kijken voor zij bellen.



Lees ook

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.