gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsenpost langer open om reguliere artsen te ontlasten

7bc089e7edc7c375a6ab9e1bc23e81d1

De Huisartsenpost Drechtsteden is vanaf donderdag 24 uur per dag geopend. Dat doen zij om de druk bij de reguliere huisartsen te verminderen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De huisartsenpost is in deze nieuwe openstelling vooral bedoeld voor patiënten die denken het coronavirus te hebben. Zo is de kans op besmetting via de wachtkamers van huisartsen klein, legt woordvoerder Erna Quant van de Huisartsenpost uit.

“De continuïteit van de huisartsenzorg in de regio, zowel overdag als in de nacht en in het weekend, is van cruciaal belang en vormt daarbij het uitgangspunt. We willen daarbij de patiënten stromen scheiden, in een groep met Corona-verdenking en een groep bij wie dat niet aan de orde is. Zo creëren we schone, veilige omgevingen waarbij het gevaar op besmetting zo klein mogelijk wordt gehouden."

Quant zegt dat op dit moment een tiental huisartsenpraktijken in onze regio op deze manier werken. "Het is mogelijk dat nog meer praktijken hun patiënten naar ons gaan verwijzen.”

De Huisartsenpost verzoekt mensen wel gewoon eerst de eigen huisarts te bellen bij klachten, die kan dan bepalen waar je heen moet. Mensen kunnen ook eerst op thuisarts.nl kijken voor zij bellen.



Lees ook

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.