Dordrecht, Netherlands

Huisartsenpost langer open om reguliere artsen te ontlasten

De Huisartsenpost Drechtsteden is vanaf donderdag 24 uur per dag geopend. Dat doen zij om de druk bij de reguliere huisartsen te verminderen.
Jordy Nijenhuis | 19 maart 2020 16:33 | Aangepast op 19 maart 2020 16:33
De huisartsenpost is in deze nieuwe openstelling vooral bedoeld voor patiënten die denken het coronavirus te hebben. Zo is de kans op besmetting via de wachtkamers van huisartsen klein, legt woordvoerder Erna Quant van de Huisartsenpost uit.

“De continuïteit van de huisartsenzorg in de regio, zowel overdag als in de nacht en in het weekend, is van cruciaal belang en vormt daarbij het uitgangspunt. We willen daarbij de patiënten stromen scheiden, in een groep met Corona-verdenking en een groep bij wie dat niet aan de orde is. Zo creëren we schone, veilige omgevingen waarbij het gevaar op besmetting zo klein mogelijk wordt gehouden."

Quant zegt dat op dit moment een tiental huisartsenpraktijken in onze regio op deze manier werken. "Het is mogelijk dat nog meer praktijken hun patiënten naar ons gaan verwijzen.”

De Huisartsenpost verzoekt mensen wel gewoon eerst de eigen huisarts te bellen bij klachten, die kan dan bepalen waar je heen moet. Mensen kunnen ook eerst op thuisarts.nl kijken voor zij bellen.



Lees ook

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...

FC Dordrecht verliest laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar van FC Eindhoven

FC Dordrecht heeft de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met een verliespartij afgesloten. ...