Dordrecht, Netherlands

Huisartsenpost langer open om reguliere artsen te ontlasten

De Huisartsenpost Drechtsteden is vanaf donderdag 24 uur per dag geopend. Dat doen zij om de druk bij de reguliere huisartsen te verminderen.
Jordy Nijenhuis | 19 maart 2020 16:33 | Aangepast op 19 maart 2020 16:33
De huisartsenpost is in deze nieuwe openstelling vooral bedoeld voor patiënten die denken het coronavirus te hebben. Zo is de kans op besmetting via de wachtkamers van huisartsen klein, legt woordvoerder Erna Quant van de Huisartsenpost uit.

“De continuïteit van de huisartsenzorg in de regio, zowel overdag als in de nacht en in het weekend, is van cruciaal belang en vormt daarbij het uitgangspunt. We willen daarbij de patiënten stromen scheiden, in een groep met Corona-verdenking en een groep bij wie dat niet aan de orde is. Zo creëren we schone, veilige omgevingen waarbij het gevaar op besmetting zo klein mogelijk wordt gehouden."

Quant zegt dat op dit moment een tiental huisartsenpraktijken in onze regio op deze manier werken. "Het is mogelijk dat nog meer praktijken hun patiënten naar ons gaan verwijzen.”

De Huisartsenpost verzoekt mensen wel gewoon eerst de eigen huisarts te bellen bij klachten, die kan dan bepalen waar je heen moet. Mensen kunnen ook eerst op thuisarts.nl kijken voor zij bellen.



Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...