gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsenpost langer open om reguliere artsen te ontlasten

7bc089e7edc7c375a6ab9e1bc23e81d1

De Huisartsenpost Drechtsteden is vanaf donderdag 24 uur per dag geopend. Dat doen zij om de druk bij de reguliere huisartsen te verminderen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De huisartsenpost is in deze nieuwe openstelling vooral bedoeld voor patiënten die denken het coronavirus te hebben. Zo is de kans op besmetting via de wachtkamers van huisartsen klein, legt woordvoerder Erna Quant van de Huisartsenpost uit.

“De continuïteit van de huisartsenzorg in de regio, zowel overdag als in de nacht en in het weekend, is van cruciaal belang en vormt daarbij het uitgangspunt. We willen daarbij de patiënten stromen scheiden, in een groep met Corona-verdenking en een groep bij wie dat niet aan de orde is. Zo creëren we schone, veilige omgevingen waarbij het gevaar op besmetting zo klein mogelijk wordt gehouden."

Quant zegt dat op dit moment een tiental huisartsenpraktijken in onze regio op deze manier werken. "Het is mogelijk dat nog meer praktijken hun patiënten naar ons gaan verwijzen.”

De Huisartsenpost verzoekt mensen wel gewoon eerst de eigen huisarts te bellen bij klachten, die kan dan bepalen waar je heen moet. Mensen kunnen ook eerst op thuisarts.nl kijken voor zij bellen.



Lees ook

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.