gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hulp voor zieke ondernemers: Dordrecht krijgt Broodfonds

830d305a7c972ced71687622dfe067f8

Als je als ondernemers arbeidsongeschikt raakt en zonder werk geen inkomen hebt, is het lastig om rond te komen. Zeker is economisch zware tijden. Daarom zijn er in Nederland Broodfondsen opgericht: een vangnet bedacht voor en door ondernemers. Zij steunen elkaar bij ziekte met schenkingen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In 2011 werd het eerste Broodfonds opgericht. Het idee is simpel: deelnemers kennen en vertrouwen elkaar. De maximaal vijftig deelnemers zetten elke maand een vast bedrag opzij op een persoonlijke bankrekening. Zodra een van hen arbeidsongeschikt raakt en minder of geen inkomen meer heeft, maken alle anderen schenkingen over. Bij elkaar vormen die kleine bedragen een maandinkomen voor de zieke. Het geld dat deelnemers niet schenken, blijft van henzelf.

In Nederland bestaan inmiddels 644 groepen in 200 plaatsten. Het collectieve Broodfonds was indertijd een volstrekt nieuw type voorziening. Er was in Nederland nog niet eerder een vangnet in deze vorm opgezet waarbij men zelf zeggenschap had. “In traditionele kringen moest men daaraan wennen. Voor kleine groepen ondernemers bleek schenken op basis van vertrouwen en sociale controle juist heel goed te werken”, vertelt een woordvoerder van de organisatie. “Het aantal Broodfondsen groeiden de afgelopen jaren organisch, gevoed door de interesse van steeds meer nieuwe beroepen en netwerken. Wij hebben ieder Broodfonds persoonlijk geadviseerd tijdens de oprichting en dat blijven we doen.”

In Dordrecht wordt dus een nieuw Broodfonds opgericht. Op 19 april is er een informatiebijeenkomst in Villa Augustus. Via de website kun je je aanmelden voor de informatieavond en je ook opgeven voor het fonds. Een Broodfonds is er voor ondernemers met en zonder personeel, met VOF of BV en voor allerlei beroepen. Ondernemers die deelnemen aan het broodfonds wisselen ervaringen en tips uit tijdens bijeenkomsten die een paar keer per jaar worden gehouden.

Lees meer over:

|

Lees ook

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”