gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hulpdiensten omzeilen topdrukte door afsluiting Wantijbrug met extra post

cd83966b05b212cc03ba38e72c4a8fc8

Drukte op de weg en slechte aanrijdtijden, dat is tijdens de afsluiting van de Wantijbrug de grootste angst van de brandweer en ambulancedienst. Om in geval van nood niet te laat zijn, hebben de hulpdiensten deze tien weken een extra uitrukpost aan de Laan der Verenigde Naties.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Bij de post aan de Noordendijk heb je de Merwedestraat, Oranjelaan en Noordendijk om de hoek. Daar kan je niet passeren als het helemaal vast staat", ", legt bevelvoerder Arjan Molendijk van de Veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid. "Achteraan sluiten en een half uur wachten kan niet, dan kom je niet op tijd op het brandadres."

Om geen risico te nemen wordt er bovendien vanuit twee posten naar een incident gereden. De extra post wordt alleen bemand tijdens de spits. Van 05:30 uur tot 10:00 uur en 15:30 uur en 19:30 is er op de extra post een team paraat.

"Wij zijn wat wendbaarder dan de brandweer en kunnen dus over het algemeen beter door het drukke verkeer heen", ziet Marcello Koedoot het voordeel van de kleinere auto's van de ambulancedienst. "We gebruiken deze post om onze auto's zo optimaal mogelijk door ons gebied te verspreiden."

In tegenstelling tot het gewone verkeer kunnen de hulpdiensten deze weken ook gewoon gebruik maken van de Wantijbrug.

Lees ook

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.