Dordrecht, Netherlands

I Want to Sport @Dordt: app met als doel jongeren meer te laten bewegen

Scholieren in het voortgezet onderwijs kunnen vanaf vrijdag gebruik maken van ‘I Want to Sport @Dordt’. Dit is een website, tevens app, waar leerlingen ontdekken welke sport bij hen past en hierna een gratis proefles in kunnen plannen.
Corrado Francke | 16 april 2021 13:32 | Aangepast op 16 april 2021 13:32
Sport je liever binnen of buiten? Liever alleen of in een team? Via de website beantwoorden de scholieren deze en meer vragen met een topdrie als eindresultaat. “Daarna kun je een keuze maken en eigenlijk morgenavond bijvoorbeeld al bij een tennisvereniging terecht”, legt Tim Verbaas van Dordt Sport uit.

Leerlingen in het voortgezet onderwijs zijn steeds minder vaak lid van een sportvereniging, blijkt uit onderzoek. Met de website kunnen leerlingen volgens de initiatiefnemers “laagdrempelig in aanmerking komen met een nieuwe sport door middel van een gratis proefles in de buurt”.

'Kinderen gaan nu vooral gamen'

Een leuk idee, vindt Jorn van het Johan de Witt Gymnasium. “Vooral nu met corona kan je niet heel veel en kinderen gaan dan vooral gamen. Dan is het goed dat er een website komt om te ontdekken wat er bij je past.”

De website is ontwikkeld vanuit het lokaal sportakkoord van de gemeente, sportaanbieders en het voortgezet onderwijs in de stad. “Ik ben blij dat deze website er is, het werkt echt heel snel en gemakkelijk”, vertelt sportwethouder Marco Stam. “Het is een mooi eerste succes van het lokaal sportakkoord.”

Via de

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...