gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ICT-opleiding moet zorg ziekenhuis verbeteren

6a258b9594ce3860bf59f483f5273575

In het Albert Schweitzer ziekenhuis zijn deze week achttien medewerkers begonnen met de opleiding Zorginformatica. De medewerkers leren meer over ICT in de zorg.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Het is voor het eerst in Nederland dat deze opleiding in een ziekenhuis kan worden gevolgd. De studie wordt aangeboden door hogeschool Inholland in Amsterdam. Speciaal voor het Albert Schweitzer ziekenhuis, komt hij naar Dordrecht.


De opleiding duurt een half jaar en wordt gevolgd door divers ziekenhuispersoneel. Zowel verpleegkundigen, als ICT’ers en een arts volgen de studie. Zij worden één dag per twee weken vrij geroosterd om aan de studie te werken.


Tijdens de opleiding wordt aandacht besteed aan de laatste ICT-ontwikkelingen in de zorg, zoals patiëntendossiers en zorg via internet (e-health). Als de opleiding is afgerond, kunnen ze nieuwe technische toepassingen ontwikkelen. Hiermee wordt de zorg in het ziekenhuis verbeterd.

Lees ook

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.